גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

מרוסיה באהבה

מלון גולדן קראון, נצרת | 31 אוקטובר - 02 נובמבר 2019

סוף שבוע המוקדש כולו לרבגוניות המרתקת של אימפריית התרבות הרוסית, ברית המועצות של אז ורוסיה של היום. עם סנט פטרבורג היפהפייה, מולדתם של דוסטוייבסקי, צ’כוב ופושקין, הצלילים של רחמנינוב, הסרנדה של צ’ייקובסקי, הבללייקה, הגרמושקה והשירה הרוסית העממית. מה יש בה, ברוסיה שכל כך השפיעה והטביעה את חותמה על התרבות הישראלית: בזמר, בספרות, בתיאטרון, וגם באידיאולוגיה ובפוליטיקה הישראלית.

מרוסיה באהבה

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
חמישים גוונים של רוסיה
יום חמישי 17:00

בין ספרות, תרבות, קולנוע, אופנה וספורט בשירות הק.ג.ב, המודיעין והאידיאולוגיה הסובייטית. על הניגודים בין המציאות לתרבות ברוסיה הגדולה: קלסיקה רוסית עשירה וקולנוע סובייטי תעמולתי, שירי מלחמה פטריוטיים ופולקלור בבתי הסוהר של הק.ג.ב, מוסיקה מערבית אסורה, פוטין ב-THE VOICE ובנות להקת PUSSY RIOT בכלא.
מרצה: נינו אבסדזה, עיתונאית, פרשנית, חברת כנסת לשעבר

מופע
כל המלים השמחות מרוסיה באהבה
יום חמישי 21:00

אסף אשתר, שחקן תיאטרון וטלוויזיה, חובב מושבע של השפה העברית והתרבות העברית במסע אל השירים הרוסיים שהשפיעו כה רבות על הזמר העברי. הסיפורים שמאחורי השירים, מעשיות מחיי היוצרים, חידוני צלילים והרבה שירים בלווי מוסיקלי חי ונושם.

הרצאה
סוד עלייתם של האוליגרכים הרוסיים
יום שישי 10:00

קבוצה של צעירים רוסיים, שאפתנים ביותר, חסרי מעצורים, מצליחים להפוך בתוך פחות מארבע שנים לאוליגרכים. איך עשו האוליגרכים את הונם העצום ואיך דבר כזה יכול היה לקרות?
מרצה: מנחם טילמן

הרצאה
סטלין עם או נגד יהודים סובייטים?
יום שישי 11:45

הבמאי בוריס מפציר מציג את סרטו התיעודי החדש "תעלומת הספר השחור". מדוע החליט סטלין בשנת 1947 להסתיר את המידע על השואה בשטחי ברית המועצות ואיך זה השפיע על גורל היהודים הסובייטים במשך כל שנות קיום ברית המועצות עד פירוקה ב-1992.
מרצה: בוריס מפציר, במאי ומפיק סרטים, מנכ"ל משרד הקליטה לשעבר

הרצאה
רוסיה - מערב פוגש מזרח
יום שישי 17:00

מסע אל עולם קומוניסטי הולך ונעלם במוסקבה, מהכיכר האדומה דרך קפה פושקין לקרמלין, תחנות המטרו, כנסיות וגנים, ומשם אל אחת הערים היפות בעולם, סנט פטרבורג, עיר התעלות, הארמונות, המוזיאונים וגם בית קברות בו טמונים יוצרים וסיפורים.
מרצה: יואל שתרוג, צלם גיאוגרפי

מופע
תחת שמי מוסקבה
יום שישי 21:00

מופע מרגש עם מיטב הזמר הרוסי העממי, שירי הצבא האדום והשירים הקלאסיים הרוסים שהטביעו חותמם על הזמר העברי בביצוע ילנה גרישקוב ולהקת נגנים מורחבת.

הרצאה
המשמעות ההיסטורית של המהפכה הבולשביקית
יום שבת 10:00

המהפכה הבולשביקית והקמת ברית-המועצות בעקבותיה היו השפעה מכרעת על ההיסטוריה העולמית של המאה העשרים. ההרצאה תדון בהשפעה זו כפי שבאה על ביטויה במלחמה נגד הנאציזם ובמאבק הבין-גושי בתקופת המלחמה הקרה.
מרצה: פרופ' משה צוקרמן, אונ' תל-אביב

קונצרט
פושקין וצ׳ייקובסקי
יום שבת 12:15

שיאים מוסיקליים בתרבות הרוסית, מצ׳ייקובסקי ועד רחמנינוב, כשדמותו של גדול משוררי רוסיה, אלכסנדר פושקין, מרחפת בחלל הקונצרט לכל אורכו.
גיל שוחט – פסנתר, מנחה ומנהל מוסיקלי | לוסי דובינצ׳יק – שחקנית | זלטה הרשברג – סופרן | מרסל ברגמן – צ׳לו | מיכאל זרצקל – פסנתר

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,990 ש"ח
סופ"ש לזוג 4,500 ש"ח
ליחיד בחדר זוגי, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,990 ש"ח
ליחיד, חדר זוגי 3,300 ש"ח
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח