גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

ניו יורק - ניו יורק

סופ"ש בזום | 27 - 29 אוגוסט 2020

לראשונה בישראל!
סופי השבוע של רעות קשרי תרבות – עכשיו גם בזום.
את סוף השבוע אנו נעביר את כולו – ישירות אליכם למחשב או לנייד דרך הזום!
לראשונה ניפגש בלייב עם האמנים והמרצים במסגרת סופ״ש ניו יורק עם התכנית המלאה והנוחות של הבית.
שלושה ימים עם עושר של הרצאות ומופעים מוסיקליים על העיר המסקרנת ״ניו יורק״.

ניו יורק- בירת העולם המערבי, שער הכניסה למיליוני מהגרים לחלום האמריקאי. העיר שהפכה לסמל נערץ של שגשוג כלכלי וחופש אמנותי. העיר ששימשה השראה לאינספור ספרים, סרטים, שירים ומחזות. כיצד הפכה להיות כזו? סופשבוע שכולו מסע מרתק בעיר שכולם רצו ועדיין רוצים להצליח בה עם וודי אלן, פרנק סינטרה, ברברה סטרייסנד, סיימון וגרפונקל, "סיפור הפרברים" ועוד…

ניו יורק - ניו יורק

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
וודי אלן – הומור יהודי, קולנוע וג'אז
יום חמישי 16:30

וודי אלן, יליד ברוקלין ניו יורק, הפך להיות מזוהה עם קו הרקיע של העיר. שיאן גינס במועמדויות לאוסקר אבל לא הגיע אפילו פעם אחת לאסוף את הפרס. מי האיש שממשיך לאתגר את הקהל עם סרט חדש כל שנה, אך ממשיך לכתוב תסריטים במכונת כתיבה ולא החליף את דגם משקפיו מאז 1960?
מרצה: אלון גור-אריה, במאי ותסריטאי

מופע
שירי הפולק האמריקאי של גדולי הזמרים והיוצרים
יום חמישי 20:00

בוב דילן, לאונרד כהן וסיימון וגרפונקל מותחים קו בין הפולק, הקאנטרי, הבלוז, הרוק, הג’אז והסווינג, עם השירים שחוצים דורות, נוגעים בכל גיל ורלוונטים עכשיו ממש כמו בשנות השבעים.
שירה: גבריאלה לואיס | גיטרה ושירה: אהרל’ה סייקס | גיטרה ומפוחית: שי טוחנר | כינור וקולות: כרמל אקמן | גיטרה בס: בטי מעוז | תופים: יונתן בר רשי

הרצאה
מקומו של התפוח הגדול בתרבות ובהיסטוריה האמריקנית
יום שישי 09:30

העיר ניו יורק היא, במובנים רבים, בירת העולם המערבי. כיצד הפכה להיות כזו? מהו מקומה באתוס האמריקני ואיזה עתיד מנבאים לה המומחים? סיפורה של העיר בהקשר תרבותי והיסטורי, על מלוא תפארתה ומורכבויותיה.
מרצה: ד"ר רונן הופמן, ביה"ס לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, המרכז הבינתחומי הרצליה

הרצאה
משוררים וסופרים יהודים בניו יורק
יום שישי 12:00

השורות שנחרתו בבסיס פסל החירות נלקחו משירה של המשוררת היהודיה אמה לזרוס ומאז הן מקבלות את פניהם של מהגרים לארצות הברית. בין הרבבות שעברו בשער הזה היו כמה מגדולי הסופרים היהודים בכל הזמנים: שלום עליכם, יצחק בשביס זינגר, קדיה מולודובסקה, איציק מאנגר. אחריהם כתבו ברנרד מלמוד, סול בלו, גבריאל פרייל, פיליפ רות, והדור החדש – ניקול קראוס, נתן אנלגלנדר, מייקל שייבון, ג'ונתן ספרן פוייר ורבים אחרים. כל אלה יצרו ויוצרים עולם מופלא שקריאה בו מעשירה את חיינו כאן, וגם שם. 
מרצה: יעל גורי, מרצה וחוקרת ספרות

הרצאה
עלייתה ונפילתה של המאפיה היהודית
יום שישי 17:00

מאיר לנסקי, בגסי סיגל, אבנר צווילמן דער לענגר, דאץ' שולץ – איך היהודים והאיטלקים ייסדו את הפשע המאורגן בארצות הברית? מדוע האיטלקים המשיכו בביזנס והיהודים עזבו את האימפריות שהקימו? 
מרצה: אורן נהרי, עורך חדשות החוץ, וואלה! NEWS

מופע
סינטרה כובש את ניו יורק
יום שישי 20:00

יותם כהן וקולו האופראי המרשים בביצוע יחודי ובעיבודים חדשים למיטב להיטי הסווינג והבלדות של פרנק סינטרה האגדי ואחרים:
I've Got You Under My Skin , Strangers In The Night My Way , Moon River , Somewhere Beyond The Sea It Was A Very Good Year , Fly Me To The Moon ועוד ועוד.

הרצאה
ניו יורק עד הקצה
יום שבת 09:00

מסע מרתק ל" גילוי אמריקה" ועד לניו יורק של היום, לגורדי השחקים, לגנים, למוזיאונים, לסיפור תחנת הרכבת התחתית הראשונה, לגשרים, לנוף האנושי הייחודי ולמוסיקאים שהטביעו בה את חותמם.
מרצה: יואל שתרוג, צלם גיאוגרפי

מופע
פניני המחזמר
יום שבת 12:15

הזמרת והשחקנית לימור שפירא ("צלילי המוסיקה") מגישה את השירים הגדולים של מחזות הזמר. מסע בזמן דרך השירים הגדולים של מחזות הזמר שכבשו את העולם בסערה. משירי המיוזיקל: פנטום האופרה, כנר על הגג, גבירתי הנאווה, סיפור הפרברים, צלילי המוסיקה, ינטל ועוד.

מחירים:

סופ"ש בזום - 8 פרקי תכנית | 5 הרצאות | 3 מופעים מוסיקליים 390 ש"ח
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח