גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

יפן - הקסם והחידה

אחוזת אסיינדה ביער, מעלות | 15 - 17 נובמבר 2018

יפן – מרתקת, מסתורית, לעיתים אכזרית, אסתטית, בלתי מובנת, בעלת קודים זרים לעיניים מערביות, ארץ בעלת ניגודים חריפים השובה את דמיוננו מאז ומעולם. מסע אל עולם הקסם היפני – בתרבות, באמנות, במחול, במנהגים, בטקסים, במוסיקה ובמטעמי המטבח.

יפן - הקסם והחידה

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
יפן - בין מסורת לקדמה
יום חמישי 17:00

ב 200- השנה האחרונות עברה יפן שינויים מהותיים, חלקם באו עליה מבחוץ וחלקם היו תוצאה של רצון מבפנים. לצד היכולתהמרשימה להשתנות ולקבל השפעות מבחוץ, נשארה בתרבות העכשווית אותה 'מהות יפנית' שכל זר ביפן פוגש בה.
מרצה: גליה דור, מרצה ומדריכת טיולים בכירה

מופע
דרכים משתלבות
יום חמישי 21:00

חן צימבליסטה, אמן כלי ההקשה הוירטואוז במופע סולו עם מוסיקה ורשמים מיפן: צלילים מן המקדש, מוסיקה יפנית מקורית, כלי הקשה טיבטים בעיבודים מקוריים למרימבה וכלי הקשה. בין היצירות: "מרימבה ספיריטואל" של מינורו מיקי, צלילי יפן מסורתיים של טאקאמיצו, שיר עממי מאת טושימיצואנאקה.

הרצאה
פלאי הטבע של יפן
יום שישי 10:00

מסע מהאי הצפוני הוקאידו המהווה גן עדן לחובבי טבע ובו שמורות שהוכרזו כאתרי שימור עולמי. האי הוא ביתם של הילידים בני האיינו ומתאפיין בנופי הרי געש, אגמים, ביצות ויערות בהם מגוון של חיות בר וצמחים. נמשיך דרומה אל האי הגדול הונשו מחבל טהוקו ועד לנופיו המרהיבים של רכס האלפים היפניים.
מרצה: פרופ' משה אגמי, אונ' ת"א

הרצאה
יפן כמעצמת תרבות: קומיקס, אנימציה ותרבות נוער
יום שישי 11:45

ההרצאה תעסוק בעולם התוכן התרבותי העשיר המגיע אלינו מיפן: בעניין האדיר שהתרבות היפנית העכשווית יוצרת במדינות שמחוצה לה, ובהשפעה של התרבות היפנית על מעמדה של יפן באסיה ובעולם.
מרצה: פרופ' ניסים אוטמזגין, האונ' העברית

הרצאה
סוד היופי של יפן
יום שישי 17:00

בניגוד לתרבות המערבית, התרבות היפנית שמה דגש על הצורה יותר מאשר על התוכן. הגישה האסתטית המסורתית של יפן מעדיפה פשטות ומינימליזם על פני גודש ורב-גוניות. גישה זו מאפיינת את רוב תחומי החיים ביפן ומשתקפת בין השאר באמנות, בשפה בנימוסים ובספורט היפנים. פסגת היופי שלה אינו האדם, אלא הטבע היפה המתחלף מעונה לעונה.
מרצה: פרופ' בן-עמי שילוני, פרופ' אמריטוס מומחה ליפן, האונ' העברית, חתן הפרס השנתי של "קרן יפן" ובעל עיטור "כוכב הזהב והכסף" של קיסר יפן

מיצג
הזמנה למחול יפני
יום שישי 21:00

האמנית דניאל צורי-פיין מציגה TSUGARU ODORI – קבוצת ריקודי פולקלור מצפונה של יפן. הריקודים מספרים על חייהם של אנשי הצפון, הנוף הסובב אותם וכלי הנגינה ה-SHAMISEN המפורסם במיוחד באזור זה. סידורי הפרחים, שהנם פן נוסף בתרבות מופלאה זו של יפן, מוצגים בסגנון האסכולה המסורתית של IKENOBO.

הרצאה
שלכת, דובדבן ופסטיבלים: לטייל במרחב הכפרי של יפן
יום שבת 10:00

יופי, עניין וחווית אירוח צפויים למטיילים במרחב הכפרי: שלכת באלפים היפניים, פריחת השזיף והדובדבן בעמקים הפוריים, מעיינות חמים ואירוח מסורתי, ומעל הכל – פסטיבלים מרתקים. נשמע על תפקידם המסורתי של הפסטיבלים ביפן הכפרית.
מרצה: ד"ר מיכל אורן

קונצרט
"מאדאם בטרפליי"
יום שבת 12:15

עולם הקונפליקטים הבין-תרבותיים במוסיקה המופלאה של פוצ'יני, המרוממת את השיח היפני-אמריקני לפסגות אמנותיות נדירות ונצחיות.
בהנחיית יוסי שיפמן ובהשתתפות זמרי האופרה יותם כהן ואירה ברטמן

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,990 ש"ח
סופ"ש לזוג 4,500 ש"ח
ליחיד בחדר זוגי, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,990 ש"ח
ליחיד, חדר זוגי 3,300 ש"ח
מאמרים בנושא:
סוף שבוע
סוף שבוע "לגעת בירושלים"
איך תעדיפו את הנופש שלכם?בטן גב? מסעות מוצ'ילרים או שמא חופשה מפנקת - אינטלקטואלית. חופשה בה הגוף נח, אבל הראש מחכים. בית היוצר של "רעות קשרי תרבות"...
קרא עוד
סופי שבוע נושאיים בחוויה חברתית
סופי שבוע נושאיים בחוויה חברתית
סוף שבוע רגוע בבית זה תמיד נחמד, אבל מה דעתכם על יומיים וחצי של גיחה תרבותית, אינטלקטואלית, אומנותית וקולינרית לעולמות אחרים? ב'רעות קשרי תרבות'...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח