גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

קרנבלים בעולם

אחוזת אסיינדה ביער, מעלות | 31 מרץ - 02 אפריל 2022

הקרנבל – אי של טירוף בים של שגרה. תופעה חברתית כלל אנושית חוצת גבולות, תרבויות ודתות. מסע בין קרנבלים, פסטיבלים, פולחנים וחגיגות בריו דה ז'נרו, ונציה, האיים הקריביים, הודו, אינדונזיה, אירלנד, איטליה ועוד. על התופעה וביטוייה המוסיקליים, התיאטרליים והאנתרופולוגים בסוף שבוע ייחודי. לצאת מהשגרה ולהצטרף לקצב!

קרנבלים בעולם

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
בלב הדתות
יום חמישי 17:00

נדלג בין יבשות ותרבויות במסע חובק עולם: בין פולחן האבות הקדומים אצל אנשי הטוראג'ה באינדונזיה, לסוגדי וודו בטקס טראנס מערב אפריקאי. נצטופף יחד עם 33 מיליון הינדים בהתכנסות הדתית הגדולה בתבל, ונתרגש עם אלפי חרדים ממצווה נדירה במאה שערים.
מרצה: נפתלי הילגר, צלם וחוקר תרבויות

מופע
דיקסילנד ניו אורלינס
יום חמישי 21:00

נצטרף לחגיגות המרדי גרא של ניו אורלינס עם הישרא-דיקסי בנד בניהולו המוסיקלי של אברהם פלדר. במופע מיטב מוסיקת הדיקסי של ניו אורלינס ומשירי לואי ארמסטרונג ואלה פיצג'רלד האגדתיים, ושחזור מצעד ההלוויה המוסיקלי ברחובות ניו אורלינס עם סקסופון, קלרינט, חצוצרה, בנג'ו, גיטרה ו…קרש כביסה.

הרצאה
קרנבלים וחגיגות באיטליה
יום שישי 10:00

איטליה היא ארץ של טקסי פולחן חקלאים, מסורות פגאניות ונצרות קתולית. במעבר בין החורף לאביב מתקיימים עשרות אירועים שנחגגים מזה מאות בשנים, המנסים להחיות היסטוריה נשכחת או להציג באור נלעג מחאה עכשווית.
מרצה: אור-לי אלדובי, חוקרת תרבות ואמנות, מדריכת טיולים בכירה

הרצאה
סיבה למסיבה
יום שישי 11:45

מדינות אמריקה הלטינית נוטות להפשיל שרוולים, לשחרר מעצורים ולייצר את הפסטיבלים, הקרנבלים והפייסטות המפורסמות בעולם. החל בתהלוכות קודש מסורתיות, דרך לילות של הוללות, חגים קתוליים וטקסים פגאניים, החגיגות ברחבי אמריקה הלטינית מטביעות את המבקר בהן, בים עמוק ורחב של תרבות, אוכל מקומי, מוזיקה והרבה שמחה.
מרצה: ערן ולגרין, מדריך בכיר לדרום אמריקה בחברה הגיאוגרפית

הרצאה
עליה לרגל, פולחן, פסטיבלים ואמונה על גדות נהר הגנגס
יום שישי 17:00

מה יש בהם, במימי נהר הגנגס, שמושכים אליהם עשרות מליוני הודים מדי שנה, למסע של עליה לרגל ולפולחן על גדותיו של הנהר? ההודים מאמינים שלמי הגנגס יש יכולת לטהר את הנשמה מחטאיה בזכות האלה גנגה השוכנת במי הנהר. מליוני הודים חוסכים פרוטה לפרוטה במהלך כל חייהם עבור מסע זה.
מרצה: איילת אידלברג, אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות

מופע
קרנבל בברזיל - שגעון הסמבה
יום שישי 21:00

השירים, המקצבים והריקודים מרחבי ברזיל הגדולה. מופע צבעוני, ססגוני ומאוד קצבי. נגנים, רקדנים וזמרים מבצעים קלאסיקה ברזילאית בפורטוגזית וגם בעברית. משירי ז'ילברטו ז'יל,
קרלוס ז'ובים ומיטב הלהיטים של הקרנבל הגדול בעולם.
בהשתתפות: ג'יבה פרלמן, ז'וארס דוס סנטוס | ניהול מוסיקלי, נגינה ושירה: ז'וקה פרפיניאן | ובהשתתפות רקדני סמבה

הרצאה
"יש לי יום יום חג"
יום שבת 10:00

בעקבות פסטיבלים מיוחדים וססגוניים: מחגי האור ברחבי העולם, כמו חגיגות הטימקט באתיופיה, חג הדיוואלי בהודו, ומשם לחגיגות המרסה בברצלונה לפסטיבל הארוסים והחיזורים במרוקו, ולקילורגלין באירלנד. שם בכל שנה אנשי המקום מכתירים להם מלך לשלושה ימים.
מרצה: יואל שתרוג, צלם גיאוגרפי

קונצרט
קרנבל בונציה
יום שבת 12:15

עיר התעלות המפורסמת מתהדרת בקרנבל ססגוני מהיפים בעולם. מסע מוסיקלי בין מסכות, איים וארמונות לימי הזוהר של ונציה. מפניני הבארוק המוסיקלי האיטלקי בביצוע אנסמבל כלי קשת מתזמורת האופרה הישראלית בהובלת הכנר הנריך גופין.
מספר ומנחה: אלון קליבנוב

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות בחדר סטנדרט (במקום 5000 למי שאינו חבר) 4,490 ש"ח
ליחיד, חבר מועדון קשרי תרבות בחדר סטנדרט (במקום 3700 למי שאינו חבר) 3,390 ש"ח
* המחירים מתייחסים למקדימי רישום עד ה-1.3. לאחר מכן המחירים יתייקרו ב200 ש"ח
סופי השבוע הקרובים
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח