גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
טיולי חו"ל
Photo by Bastien Nvs on Unsplash

חגיגה על המים בחבל פרובנס

9 ימים | 10 - 18 נובמבר 2022

תרבות, מוזיקה ונופים קסומים – הפלגת יוקרה בנהר הרון

בשיתוף עם החברה הגיאוגרפית

חגיגה על המים בחבל פרובנס

אחרי שנתיים שבהן החיים שלנו כמעט עצרו מלכת, הרגשנו שראוי לחגוג את חזרתנו לשגרת טיולים, ואין מקום טוב יותר לחגוג בו את החיים מאשר חבל פרובנס בצרפת!

לספינה ברמה של 5 כוכבים אשר תפליג בנהר הרון (Rhone), הוספנו צוות מרשים של אמנים ומרצים:

 • דודו פישר – זמר ושחקן בעל קול אדיר, אשר הופיע על הבמות החשובות בעולם: בתפקיד ז’אן ולז’אן במחזמר ‘עלובי החיים’ בברודוויי, במחזות הזמר’ גברתי הנאווה’, ‘צלילי המוזיקה’, ‘הגיבן מנוטרדאם’ ו’כנר על הגג’, באירועים מול מלכת אנגליה, נשיאי ארה”ב ג’ורג’ בוש וביל קלינטון, ועוד.
 • גלית גיאת ומרסלו זובר – היא, שחקנית, קומיקאית וזמרת, אשר זכתה 5 פעמים רצוף בפרס מסך הזהב. הוא – בעלה, ונגן כלי נשיפה אשר ליווה את מרסדס סוסה בהופעותיה בארץ, ומופיע עם פאבלו רוזנברג, דיויד ברוזה, לילה מלקוס ועוד. יחד, השלם גדול מסך חלקיו!
 • דניאל בן-סימון – עיתונאי, סופר, שדרן רדיו וטלוויזיה, וחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בכנסת ה-18, זוכה פרס סוקולוב לעיתונאים מצטיינים, ומומחה לנושא המוסלמים בצרפת, ויחסי מוסלמים ויהודים בצרפת.
 • רותי שמעוני – פרנקופילית מושבעת, חוקרת ומומחית לתרבות צרפת, ובעלת עיטור כבוד ממשלת צרפת.
 • דרור אלכסנדר – עיבודים, ניהול מוסיקלי ופסנתר.

מדריכי הטיול, לא פחות מרשימים:

 • יובל בן עמי – סופר, מבקר תרבות, מוזיקאי ומדריך תיירים המתגורר מרבית השנה בכפר לוריס בפרובנס עם אשתו ובתו. הגיש במשך שנים את התוכנית ״ציפורי לילה עפות רחוק״ בגלי צה״ל, וכתב על מסעות, תיירות, הרפתקה ותרבות כמעט בכל כלי תקשורת בשפה העברית.
 • רפאל רוזנבאום – יליד העיר ליון אשר יוביל אותנו בסמטאות ילדותו… מדריך ותיק ומנוסה במגוון יעדים, בעל תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה ובניהול רשתות תקשורת ותואר שני במנהל עסקים. חבר בעמותה הבינלאומית לחקר נפוליאון ותקופתו, חוקר את תקופת נפוליאון כבר 16 שנה, מרצה ומוביל סיורים בנושא. כתב מותחן היסטורי תיאולוגי שיצא לאור בצרפת, בן למשפחת הרצל, מתגורר בתל אביב, נשוי ואב לשניים.
 • ד"ר אביהו בר אייל ד”ר להיסטוריה מהסורבון בפריז, עוסק בהיסטוריה תרבותית ובזרמים הפילוסופיים אשר השפיעו על היצירה האמנותית על כל גווניה. מעורה בהוויה האיטלקית והצרפתית מתוך היכרות עמוקה ושהות ארוכה בשתי המדינות. דובר איטלקית, צרפתית ואנגלית ומסתדר גם בספרדית, פורטוגזית וגרמנית.

תכנון וניהול השייט:

 • משה רעות – עורך התכניות של קשרי תרבות
 • שרון מושקוביץ – מנהלת מחלקת שייט, החברה הגיאוגרפית

יחד, נסייר בשבילים המוכרים יותר והמוכרים פחות של חבל פרובנס, בין שרידים רומיים, עיירות ימי ביניים וכפרים קסומים, בין ישן לחדש, בין טבע לעיר, נתפעל מאמנות מגוונת, נתענג על יין ושוקולד, נשמע הרצאות מרתקות ומוסיקה נפלאה. הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית ורב-חושית בסתיו הקרוב!

מסלול הטיול
מחירים
תנאים

מסלול הטיול:

יום 1
ת"א - בריסל - ז'נבה (Geneva) - ליון (Lyon)

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה, דרך בריסל, אל ז'נבה.

העיר האלגנטית, מהגדולות בעריה של שוויץ, היא גם אחת המתויירות בה, ולא בכדי: מיקומה הנהדר על שפת אגם ז'נבה ולפתחו של נהר הרון, מוקפת הרים, העיר העתיקה הנפלאה שלה, רובע האמנים קארוז' ועוד, הופכים אותה ליעד נחשק לביקור. ז'נבה נחשבת גם למרכז דיפלומטיה עולמי, בהיותה בית לארגונים בינ"ל שונים, ביניהם מטה האומות המאוחדות, ארגון הצלב האדום והנציבות לענייני פליטים. נסייר בעיר עד שעות הצהריים ולאחר מכן נחצה את הגבול לצרפת ונשים פעמינו אל ליון.

ארוחת ערב ולינה: ליון (מלון).

יום 2
ליון - עלייה לספינה

את היום כולו נקדיש לליון, אשר הוקמה ע"י הרומאים, ובזכות מיקומה על צומת הנהרות רון וסון, הצליחה לשמור על חשיבותה לאורך השנים. כיום ליון היא העיר השלישית בגודלה בצרפת, אך ברחובותיה נשמר הקסם: יש בה עיר עתיקה נהדרת ושווקים צבעוניים, מעברים סודיים היסטוריים, היא משובצת פארקים ואגמים ונחשבת לבירת הקולינריה של צרפת.

בשעות אחר-הצהריים עלייה לספינה אשר תשמש לנו כבית ב- 7 הלילות הבאים. קבלת החדרים והתארגנות קלה, ולאחריה ארוחת ערב ומופע פתיחה.

יום 3
ליון

היום נשלים את ביקורנו בליון וסביבותיה. ליון משופעת במוזיאונים, באמנות רחוב, יש בה שוק פשפשים נהדר, ובמרחק לא גדול ממנה יש כפרים יפים כתפאורה באגדת ילדים.

בשעות הערב ניפרד מליון ונעשה את דרכנו דרומה, אל לב חבל פרובנס, הנחשב בעיני רבים לחבל הארץ היפה ביותר בצרפת.

יום 4
עיירות מימי הביניים והנוגט הטעים בעולם

נפקח את עיננו ואנו בוויוויה (Viviers), בארדש הדרומי.

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל העיר הסמוכה מונטלימאר (Montelimar), אשר סמטאותיה משובצות בתי קפה וחנויות קטנות, יש בה מספר מבנים היסטוריים יפים וטירה מרשימה חולשת עליה ממעל, אבל מוקד המשיכה העיקרי כאן הוא – נוגט! מונטלימאר נחשבת לבירת הנוגט העולמית, ולמעשה כבר במאה ה- 17 התחילו לייצר כאן נוגט, כאשר השקדיות שנשתלו בעיר החלו לתת את פירותיהן. נבקר בסדנאות להכנת נוגט, נטייל בעיר ובשעות הצהריים נשוב לספינה.

לאחר ארוחת הצהריים נצא לגלות את וויווייה, עיר ימי-ביניימית שמורה היטב הנחשבת לעיר הקטנה ביותר בצרפת, הן מבחינת שטח והן מבחינת אוכלוסייה. פסל מרשים של המלאך מיכאל שומר על העיר מלמעלה.

יום 5
אביניון (Avignon)

הבוקר אנו מגיעים לאביניון, העיר שבעקבות סכסוכים פנימיים בעולם הנוצרי הפכה במאה ה- 14 למקום משכנה של האפיפיורות. 7 אפיפיורים התגוררו כאן בטרם חזרה האפיפיורות לרומא, ובתקופתם נבנה ארמון האפיפיורים אשר הביא לעיר את פרסומה: מבצר מרשים המורכב ממגדלים המחוברים בינהם בקשתות, קירותיו עבים יותר מהחומות המקיפות את אביניון (אשר השתמרו גם הן בצורה כמעט מושלמת), בהמשך שימש הארמון גם כבית כלא, וכיום הוא מוזיאון מרתק. נסייר בעיר ונבקר בארמון, בטרם נשוב לארוחת צהריים בספינה.

אחר-הצהריים ניסע אל פון דו גאר, אמת מים הנישאת על שלוש קשתות מעל נהר הגאר ונחשבת  לאחד המונומנטים המרשימים ביותר שנותרו מהאימפריה הרומית.

יום 6
ארל (Arles)

את יומנו החמישי בטיול נבלה בארל וסביבותיה. בעיר ארל התגורר הצייר ואן גוך ובה יצר בסערת רגשות רבות מיצירותיו. בעקבותיו נלך בסמטאות העיר העתיקה, נגיע אל בית הקפה הצהוב המככב בציורו "מרפסת בית הקפה בלילה", ונבקר בארנה, שריד מרשים מהתקופה הרומית. נשוב לספינה לארוחת צהריים ולאחריה נצא בנסיעה אל סן רמי, עיירה מקסימה המהווה אבן שואבת לאמנים רבים. בדרכנו נחלוף על פני הגשר המתרומם, מושא ציורו של ואן גוך "גשר לנגלואה בארל". במסגרת הסיור בסן רמי נבקר גם במנזר היפה אשר הפך לבית-חולים פסיכיאטרי, ובו אושפז ואן גוך לאחר שכרת את אוזנו (?). כיום יש במנזר מוזיאון קטן לזכרו. לפנות ערב נשוב לספינה.

יום 7
מחצבות האור ושאטונפף דו פאפ

נקודת הפתיחה שלנו היום היא מחצבה ישנה בשולי הכפר לה בו דה פרובנס, אשר הפכה לאתר הקרנה של מופע אור קולי מרהיב. על גבי עמודי האבן העצומים מוקרנות תמונות ענק, כשברקע מתנגנת מוזיקה נפלאה. נמשיך לביקור בכפר לה בו (Le Baux), כפר מוקף חומה הניצב כקן נשרים בראש צוק לבן ומרשים, צופה על הסביבה.

זמן חופשי לארוחת צהריים, ולאחריה ניסע צפונה אל הכפר שאטונפף דו פאפ, המפורסם בעולם כולו בזכות היינות המיוצרים בו בטכניקה ייחודית. נסייר בכפר ולא נוותר על טעימות.

בשאטונף דו פאפ אנו חוברים חזרה אל הספינה שלנו, וממשיכים להפליג צפונה.

יום 8
מערת האדם הקדמון בארדש

את הבוקר הלפני אחרון בספינה אנו מקבלים בוויווייה, בה עצרנו בדרכנו דרומה, והפעם היא משמשת אותנו כנקודת מוצא אל מערת האדם הקדמון בלב הארדש. המערה המקורית, מערת שׁוֹבֶה (Chauvet)  התגלתה באזור בדצמבר 1994, ונחשבת למערה עם ציורי המערות המוקדמים ביותר, מלפני כ- 30,000 שנה. בין הציורים שהתגלו במערה יש מאות ציורים של בעלי חיים, כולל סוסים, בקר, איילים וממותות, טורפים כמו אריה וצבוע, וכן טביעות ידיים וציור של הר געש פולט לבה, דומה להרי הגעש הפעילים הרבים שהיו באזור.

הכניסה למערת שובה נאסרה למבקרים מיד עם גילויה, במטרה לשמר אותה, אך ב- 2015 נפתח לציבור העתק שלה, מערת שובה 2, בגודל טבעי ובהשקעה של מעל 60 (!) מליון דולר. הציורים שוחזרו במדויק, כולל קימורי הסלע,  ובנוסף שוחזרו במדויק התנאים במערה המקורית: החשיכה, הקור, הלחות והאקוסטיקה.

יום 9
ליון - פרידה מהספינה

הבוקר אנו נפרדים מהספינה. סיור אחרון בעיר , ונסיעה לשדה התעופה, ממנו נמריא, דרך פרנקפורט, חזרה לת"א.

מחירים:

תא זוגי
14 מ”ר, קומה 1 או 3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן, חלון רגיל
המחיר לאדם בחדר זוגי €4,750
תוספת ליחיד בחדר €1,295

מיני סוויטה
17 מ”ר, קומות 1-3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער. בקומות 2-3 יש מרפסת צרפתית, בקומה 1 חלון רגיל
המחיר לאדם בחדר זוגי €4,985
תוספת ליחיד בחדר €1,495

סוויטה
21 מ”ר, קומה 2, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן, מרפסת צרפתית
המחיר לאדם בחדר זוגי €5,350
תוספת ליחיד בחדר €1,695

מסטר סוויטה
28 מ”ר, קומה 3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן, מרפסת צרפתית
המחיר לאדם בחדר זוגי €5,685
תוספת ליחיד בחדר €1,895

 

המחיר כולל:
 • טיסות סוויס + לופטהנזה במסלול ת"א – ציריך – ז'נבה // ליון – פרנקפורט – ת"א, מחלקת תיירים.
 • 7 לילות בספינה Swiss Emerald (5*) בתא עפ"י בחירתכם.
 • 1 לילה במלון מדרגת תיירות ראשונה בליון.
 • כלכלה: פנסיון מלא, למעט ארוחות צהריים בימים 16.11.22 + 18.11.22.
 • שתייה חופשית בספינה, כולל משקאות קלים ואלכוהוליים (לא כולל מותגי יוקרה), ושתייה חמה.
 • מדריכים מומחים ליעד.
 • כל סיורי החוף בהתאם לתכנית.
 • תכנית הרצאות ומופעים מוזיקליים עשירה ומגוונת.
 • Wi-Fi חופשי בספינה.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • ארוחות צהריים בימים 16.11.22 + 18.11.22.
 • הושבה בטיסות (בתוספת תשלום בהתאם למדיניות חברת אל-על ובכפוף לזמינות בטיסה).
 • בדיקות קורונה ככל שתידרשנה.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".

תנאים:

תנאי הרשמה ודמי ביטול
 • עם ההרשמה תגבה מקדמה בסך 850 € לאדם
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד יום ה’, 08.09.22
דמי ביטול:
 • מרגע ההרשמה ועד 8.9.22: 15% דמי ביטול
 • מ- 9.9.22 ועד 29.9.22:  65% דמי ביטול
 • מ- 30.9.22 ואילך: 100% דמי ביטול
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח