גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
טיולי חו"ל

מוסיקה ותרבות באתונה

5 ימים | 24 - 29 נובמבר 2021

המיתולוגיה, התרבות והמוסיקה
יוון העתיקה והמודרנית בסוף שבוע מורחב באתונה

בהדרכת:
ד"ר עוזי דהרי – ארכיאולוג המתמחה בארכיאולוגיה קלאסית בשלושה ימי הדרכה
ירון אנוש
 – עיתונאי ומומחה למוסיקה ולתרבות יוון בשני ימי הדרכה 
משה רעות – מלווה מטעם רעות טיולי תרבות בחמישה ימי פעילות

בשיתוף עם החברה הגיאוגרפיתלוגו עם כשתחזור תבין_שחור בינוני

מוסיקה ותרבות באתונה

יוון – ארצם של אפלטון וסוקרטס, הומרוס ואלכסנדר מוקדון כמו גם של תיאודורקיס, יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו וגליקריה. יוון שתרמה לתרבות המערב את הדמוקרטיה, המיתולוגיה, האמנות, התיאטרון והשירה, כובשת את ליבנו גם במטעמיה – הציזיקי, המוסקה והסופלקי  ומשכרת אותנו ביין משובח, רצינה חריפה ובאוזו משקה האלים. זוהי יוון שהעניקה לנו את צלילי הבוזוקי, שירת הטברנות, ניגון הרמבטיקו, מוסיקת הנשמה ושמחת החיים. על כל אלה נתענג בסוף שבוע שכולו חגיגה יוונית.

מסלול הטיול
מחירים
תנאים

מסלול הטיול:

יום 1
ת"א - אתונה

נצא בטיסת ערב בשעה 20:10 מנתב"ג בטיסה סדירה של חברת התעופה היוונית "איגיין".
משדה התעופה באתונה ניסע ישירות למלון במרכז העיר.
נתכנס לשעה קלה לשיחת הכרות ונערוך ללילה ראשון באתונה.

יום 2
הלב הפועם של אתונה

הרצאת בוקר: אנשים, מנהגים ואורח חיים ביוון. מרצה: ירון אנוש
החברה היוונית, בשונה מהחברה המערבית, מאופיינת בהיותה חברה של מסע. הדרך חשובה מהמטרה. תכליתם של החיים ליהנות מהדרך, כאן ועכשיו. על תפיסת החיים היוונית המתבטאת בחיי היומיום, באוכל, במוסיקה, בחיי המשפחה, בבילוי החברתי ובהנאות הקטנות של החיים.

סיור לפנה"צ: אתונה שלי. בהדרכת ירון אנוש
נצא לסיור רגלי בליבה של אתונה במשולש הכיכרות: אומוניה, מונסטראקי, סינטגמה. הכיכרות, הרחובות, בעלי המלאכה, סיפורי הבתים והווי החיים הים תיכוני. נבקר בשוק הססגוני של אתונה ונטעם משפע הפיצוחים, התבלינים, הגבינות והמעדן היווני לוקומדס.
נערוך הכרות עם כיכר מונסטראקי התוססת. הכיכר שוכנת בקצה שכונת ה"פלאקה" הציורית ולרגלי האקרופוליס המתנשא ברוב תפארתו ממעל. נסייר בשוק הפשפשים הסמוך ונערוך מפגש עם מטעמי המטבח היווני. בהמשך נסייר עם ירון אנוש בשכונת פסירי. בשכונה עשרות טברנות, בתי קפה, מעדניות, בעלי מלאכה ושפע של ציורי גרפיטי. במהלך הסיור ירון יספר ויציג דברים על החברה והתרבות של יוון.

סיור אחה"צ: נבקר במרכז התרבות של אתונה. מתחם מודרני חדש ויצירה ארכיטקטונית מדהימה. קומפלקס רב תחומי ובו אולם קונצרטים מהגדולים באירופה, הספרייה הלאומית, גנים תלויים, בריכות נוי, פיסול סביבתי ונוף מעורר השתאות.

בערב: ארוחה חגיגית בליווי נגנים ומוסיקה יוונית בטברנה מקומית עם ירון אנוש

יום 3
כיכר סינטגמה והפלקה

סיור לפנה"צ: נצא מכיכר סינטגמה – הלב הפועם של אתונה. בהדרכת ירון אנוש
נצפה בחילופי המשמרות בחזית ארמון הפרלמנט, נירגע בשבילי גן העיר הפסטורלי, נבקר בארמון זפיון המרשים, נתעכב בשערי אדריאנוס הקיסר הרומי שבנה את אתונה מחדש, נספר את סיפורה של מלינה מרקורי הזמרת המיתולוגית ושרת התרבות של יוון מול פיסלה ומשם נכנס לשכונת הפלקה הציורית.

סיור אחה"צ: הפלקה – אתונה של המאה ה – 19. בהדרכת ד"ר עוזי דהרי
הפלקה – מובלעת כפרית בליבה של העיר. רחובות צרים מרוצפי אבן, גרמי מדרגות, בתים ישנים ציוריים עם גגות רעפים אדומים, חנויות זעירות, שפע של טברנות משפחתיות, בתי קפה ומגוון אתרים היסטוריים – והכל באווירה של אי ביוון.

בערב: ארוחה ובילוי בטברנה עם מיטב הפולקלור של הזמר היווני

יום 4
האקרופוליס

הרצאת בוקר: מבוא ליוון העתיקה. מרצה: ד"ר עוזי דהרי

סיור: מסע במנהרת הזמן באתר מס' 1 של יוון – האקרופוליס. בהדרכת ד"ר עוזי דהרי
נעלה ברגל למתחם עם תצפיות על התיאטרון של דיוניסוס והתיאטרון של הרודס אטיקוס. כניסה דרך הפרופילאה המפוארים לאחד המתחמים המקודשים החשובים ביותר של יוון העתיקה, האקרופוליס של אתונה. זו יצירת מופת אדריכלית ואמנותית שנעשתה בניצוחם של פריקלס ורב-האמן פידיאס בין השנים 447-432 לפני הספירה.
נערוך תצפיות ממרום האקרופוליס ונרד לארוחת צהריים עצמאית לרגלי האתר.
נחזור למלון למנוחה קלה ולהתארגנות לקראת תכנית הערב

בערב: ארוחה חגיגית בליווי נגנים ומוסיקה יוונית בטברנה מקומית

יום 5
הפלגה לאי אגינה

נצא בבוקר בנסיעה לנמל פיראוס ונמשיך בהפלגה בת שעה לאי אגינה – בהדרכת ד"ר עוזי דהרי
האי אגינה הינו חלק מקבוצת האיים הקרוים ארגו-סרוניים (ARGO-SARONIC).
האי נושא את שמה של אגינה, בתו של אל הנהר אסופוס ופלגשו, אחת מני רבות של זאוס. האי אגינה היה בין הראשונים להטביע מטבעות מכסף, העתידיים להיות הנפוצים ביותר ביוון.
בשיא פריחתה של אגינה נבנה אחד המונומנטים החשובים ביותר של המעבר בין התקופה הארכאית לתקופה הקלאסית, הלא הוא המקדש של אתינה אפאיה. לשם, אל פסגת ההר, מועדות פנינו, למקדש של אתינה אפאיה. המקדש משקף את גדולתה של הישות באגינה בתקופה שבה ידה הייתה על העליונה אפילו כנגד המעצמה אתונה. האגינטים בנו כאן את אחד המקדשים הדורים המפוארים ביותר, שאת שרידיו נראה בשטח.
מצפון לאגינה פוליס, ביישוב ליבאדי, כתב ניקוס קזנצקיס את ספרו המפורסם 'זורבה היווני'. בהמשך נסע לשרידי העיר הקדומה, פלאיוחורה. זהו מתחם שהיו בו בעבר מאות רבות של מנזרים וקפלות שנועדו לנזירים מתבודדים, נבקר בחלקם ונערוך סיור רגלי קצר בחיק הטבע. נקנח בטברנה טיפוסית לחוף הים עם יוגורט בדבש וקפה פרפה יווני טיפוסי.
נחזור בהפלגה לפיראוס ומשם באוטובוס למלון למנוחה ולהתארגנות לערב.

תכנית ערב: החיים הטובים: אוכל, שתיה ומוסיקה
נצא לטברנה שכונתית אותנטית. על פי המוטיב העיקרי של החיים ביוון, נתמסר גם אנחנו עם כל החושים לטעם המעדנים, לריח התבשילים ולצלילי המוסיקה היוונית. ארוחת ערב בשילוב חגיגה מוסיקלית.

יום 6
מוזיאון האקרופוליס וגבעת ליקיוויטוס

בבוקר נבקר באחד המוזיאונים המרשימים בעולם המוזיאון המודרני והעכשווי של יוון העתיקה בהדרכת ד"ר עוזי דהרי ומשה רעות.
במוזיאון מוצגים העתיקות שנמצאו במתחם האקרופוליס. זוהי תצוגה מדהימה המקיימת דיאלוג מרתק בין המוזיאון לאתר האקרופוליס הנשקף ממול. 

בהמשך נעלה ברכבל לתצפית בגבעת ליקיוויטוס ממנה נשקף נוף מרהיב של אתונה והאקרופוליס.
ממרום המצוק ניתן יהיה להבין את המבנה האורבני והתהליך ההיסטורי שעברה העיר.
נתכנס לשיחת סיכום על כוס קפה וקינוח מתוק בבית הקפה שבמרום המצוק מול הנוף המרהיב של אתונה.

לעת ערב נצא לשדה התעופה ונתכונן לטיסת חזרה לישראל (נחיתה בארץ לפנות בוקר של ה-30.11).

 

** יתכנו שינויים בתכנית או בסדר הימים בכפוף לתנאי מזג האוויר או אילוצים אחרים של הגורמים באתונה

מחירים:

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 2,180 אירו. 

תוספת ליחיד בחדר: 325 אירו.

 

המחיר כולל:
 • טיסות: טיסות בינלאומיות סדירות במסלול ת"א – אתונה- ת"א.
 • בית מלון במרכז אתונה ברמת 5*.
 • ארוחות בוקר בבית המלון.
 • 4 ארוחות ערב בטברנות מקומיות על טהרת המטבח והמוסיקה היוונים.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה ובהתאם לתכנית.
 • סיורים כמפורט בתכנית לרבות שייט.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית במידת הצורך.
 • צוות המדריכים והמלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
המחיר אינו כולל:
 • ארוחות נוספות.
 • שתיה בארוחות (קלה/חמה/אלכוהול).
 • ביטוח רפואי ומטען כולל כיסוי לקורונה (ניתן להסדיר דרך משרדנו).
 • בדיקות קורונה ככל שיידרש בכניסה ליוון/ישראל.
 • הוצאות אישיות – כביסה, טלפונים, שתייה במסעדות וכו'.
 • כל מה שלא צוין תחת סעיף "מחיר הטיול כולל".

תנאים:

תנאי תשלום

כדי שנוכל לבצע הזמנות נבקשכם לשלם מקדמה במשרדי "החברה הגיאוגרפית". את המקדמה אפשר לשלם באמצעות כרטיס- אשראי או בהמחאה בתיאום עם עובד החברה המטפל בנסיעתכם, וזאת על פי הפירוט הבא:

– מקדמה על סך 100 € עם העברת טופס רישום.

– יתרת התשלום תחויב כ-20 ימים לפני יציאת הטיול. ניתן בשלושה תשלומים שווים, בכרטיס אשראי/מזומן (עפ"י חוק המזומן) או בהעברה בנקאית.

– התשלום יתבצע בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות מכירה ביום התשלום.

דמי ביטול

– עד 14 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם.

– מ-14 ועד 7 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך 80% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי  ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין הטיסות שהוזמנו.

– מ-6 ימים ועד מועד היציאה – דמי ביטול בסך 100% מהמחיר עבור סידורי הקרקע, ובנוסף דמי אשרה (באם הוצאה), ודמי ביטול  המונהגים על ידי חברות התעופה בגין הטיסות שהוזמנו.

ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל. הכסף המוחזר יחושב בערכים דולריים.

הבהרה לגבי מועד הביטול על ידי המטייל: הודעה על ביטול יש למסור למשרדנו בכתב, בשעות העבודה (במייל או בבפקס).

הבהרה לגבי "ימי עבודה": ימי עבודה הם הימים א' עד ה' – להוציא חג או ערב חג.

 

טיסות

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות, אשר יבוצע על ידי חברות התעופה, עלול להביא לשינויים במסלול הטיול. משרדנו יעשה כל מאמץ כדי לחסוך מהנוסעים הוצאות כספיות נוספות, יחפש עבורם חלופות מתאימות ויפעל למענם אל מול חברות-התעופה והספקים בחו"ל, אולם במידה ויהיו תוספות-מחיר הנובעות משינויים מסוג זה, יישאו המטיילים, בהוצאות אלו במלואן. הודעה על שינוי בלוח-הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר.

שינוי במחירים

מחיר הטיול מורכב ממחיר טיסות וממחיר סידורי קרקע, נכון ליום 23.06.21 מחיר הטיסות מבוסס על תעריפים ומדיניות חברות התעופה נכון ליום הנ"ל. מחיר סידורי הקרקע מבוסס, בין היתר, על שערי החליפין של המטבעות השונים בכל ארץ לעומת הדולר האמריקאי. במקרה ותהיה העלאה במחירי הטיסות או שינוי של שערי החליפין לעומת הדולר (מעל לרמה של 3%), שמורה לחברה הזכות לעדכן את מחיר הטיול בהתאם, גם אם בוצע תשלום חלקי או מלא על ידי המטייל.

ביטוחים

אנו לא נהיה אחראים לכל נזק, ישיר או עקיף, לגוף או לרכוש, שיכול להיגרם במהלך הטיול או עקב ביטולו או שינויים בו, מכל סיבה שהיא, לרבות בגין תאונה, גנבה, אבדן של כבודה או מסמכים, או הוצאות שהיה על המטייל להוציא בגינם.

בריאות

יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית חודש ימים לפחות לפני מועד היציאה לטיול, כדי לקבל הנחיות בנוגע לחיסונים ולתרופות. על החברה חל איסור מוחלט לתת ייעוץ או הנחיות בנושאים אלה.

דרכון ואשרות

–  יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום הכניסה למדינה האחרונה במסלול הטיול.

– יש לוודא כי בדרכון ישנו לפחות עמוד אחד ריק (המיועד לאשרות כניסה), נקי מכל חותמת ומדבקה, לכל מדינה בה מבקרים על פי מסלול הטיול. הוצאת דרכון או הארכת תוקפו היא באחריות המטייל בלבד.

– יש להתעדכן במשרדים מהו לוח הזמנים להגשת הפרטים האישיים והמסמכים הדרושים לצורך הוצאת אשרה לגבי כל מדינה.

– בכל מקרה של ביטול או שינוי הטיול, הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של ארצות היעד – אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכים בכך.

תנאי הרשמה

עצם ההרשמה של המטייל לטיול או תשלום המקדמה (ראה להלן "תנאי התשלום"), או עצם השתתפותו של המטייל בטיול או בחלק ממנו, מבטאים את הסכמתו המלאה והמפורשת של המטייל לכל התנאים המפורטים לעיל.

חילוקי דעות

סמכות השיפוט המקומית תהיה לבתי המשפט של העיר תל אביב בלבד. מובהר בזאת מפורשות, כי עצם הרשמתו של מטייל במשרד נסיעות או אצל סוכן נסיעות בכל מקום שהוא ברחבי הארץ לא תקנה סמכות שיפוט לבתי המשפט שבאזור שיפוטם מצוי עסקיו של משרד הנסיעות או של סוכן הנסיעות, אף אם התביעה תוגש גם נגדם. החברה רשאית, על פי בחירתה בלבד ועל פי שיקול דעתה הבלעדי והמוחלט, לדרוש מהמטייל שחילוקי הדעות בינו לבין החברה יתבררו בפני בורר או בוררים, שיתמנו לכך על ידי התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל, ולרבות הוועדה לתלונות הציבור שבמסגרתו. 

צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח