גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

בחזרה לעיירה היהודית

מלון דן כרמל, חיפה | 04 - 06 מאי 2017

אל עולם תרבותי שהיה ואיננו. הסיפור והניגון של העיירה היהודית במזרח אירופה, המעוררים זכרונות ופורטים על מיתרי הרגש, עם יצירות הספרות, הקולנוע והמוסיקה שנכתבו בהשראת ההווי היהודי של פעם.

בחזרה לעיירה היהודית

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
פוליטיקה בעיירה
יום חמישי 17:00

קואליציה ואופוזיציה בעיירה היהודית שבמזרח אירופה. מספר המפלגות לא היה קטן ממספר המפלגות בכנסת ונושאי הוויכוחים היו דומים לאלו המוכרים גם כיום. חוק או הלכה, ארץ ישראל או חיים בגולה, עברית או יידיש, ושאלות רבות נוספות עליהן נחלקו החסידים והמתנגדים, הציונים והבונדיסטים, העשירים ופשוטי העם, האדמו"ר החסידי והמנהיגות הכללית.
מרצה: ד"ר יואל רפל, מרכז אלי ויזל ללימודי יהדות, אונ' בוסטון

מופע
מהעיירה היהודית לירושלים
יום חמישי 21:00

מסע אישי-יהודי של הזמר והמלחין חנן יובל בדיאלוג בין ישראליותו ובין יהדותו ומקורותיו. מופע מרגש בליווי נגנים בו הקהל הינו שחקן מרכזי בחוויה יהודית ישראלית וחד פעמית.

הרצאה
השטעטל והכליזמר בזמר ובמחזמר
יום שישי 10:00

על הניגון, הכליזמר והמחזמר. לו הייתי רוטשילד מי הייתה מתחתנת איתי? רייזלע או ש'רלה? היידישע מאמע תכבד אותנו בצימוקים ושקדים ותוציא מהשטעטל את גאלדענע פאווע.
מרצה: אסנת גולדפרב-ארזואן, מרצה וחוקרת הזמר הישראלי, דוקטורנטית במחלקה למוסיקה באונ' בר-אילן

הרצאה
לחפש את יום האתמול
יום שישי 11:45

על העיירה היהודית כתבו בגעגועים ובאהבה, שרו, ציירו וחלמו עליה. אולם היא נותרה אי-שם, רחוקה ונכספת. מה בין אז לעתה, איך נראית העיירה כיום, מה נותר מהבתים, הסימטאות, בתי הכנסת – על המסעות הייחודיים בעקבות העיירות ההן.
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג, החוג לספרות, מכללת לוינסקי

הרצאה
שערוריה בעיירה
יום שישי 17:00

זלמן שניאור, הגאון שהיה מועמד לפרס נובל, חשף את היצרים שגעשו בשטעטל, והוא עשה זאת בהומור, בעושר ובצבעוניות שאין דומה להם.
מרצה: שלמה טחן, חוקר תרבות ועורך ספרותי

מופע
כינור הנפש
יום שישי 21:00

כשמוסיקה צוענית וניגון יהודי נפגשים. שני עמים שידעו ברגישות רבה לתת ביטוי מוסיקלי לשני מצבי קיצון בנפש האדם: שמחה שמימית ועצב נוגה. הסיפור המוסיקלי של שתי קהילות שקו דמיון עובר בשתיהן.
שירה: לנה גרישקוב
ניהול מוסיקלי: בוריס כץ 

הרצאה
בין "דרי המרתפים" ל"כנר על הגג"
יום שבת 10:00

על הפער בדימוי של העיירה, בין הדימוי הרווח של העיירה כמקום שבו שמחים ורוקדים ושותים, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בסיפורים חסידיים, במחזה כנר על הגג ובעיתונות בימינו, לבין מציאות החיים האמיתית.
מרצה: פרופ' מוטי זלקין, אונ' בן-גוריון

מופע
תפילה ישראלית
יום שבת 12:15

חגיגה מוסיקלית עם שירי השמחה, הנחמה והתקווה הגדולים שלנו, שהפכו לתפילות ישראליות. מסע אל השירים הישראלים, הממשיכים באופיים את הניגון העדין והנוגה שהגיע מהעיירה היהודית. בין השירים: אם אשכחך, הליכה לקיסריה, ניגונים, חופים, שירת העשבים, לו יהי, זמר נוגה ועוד.
שירה: עופר כלף, מאי ישראלי-לשמן
ניהול מוסיקלי: אורי לשמן

מחירים:

סופ"ש לזוג 4,400 ש"ח
לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,890 ש"ח
ליחיד, בחדר זוגי 3,200 ש"ח
ליחיד בחדר זוג, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,900 ש"ח
מאמרים בנושא:
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
להקת מג'יקל מיסטרי טור יוצאת בסיבוב הופעות חגיגי בליווי תזמורת ואורחים מיוחדים ונותנת הזדמנות לשמוע את שירי הביטלס כפי שלא נשמעו מעולם.
קרא עוד
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
הביטלס, בוב דילן, לאונרד כהן, פינק פלויד, סיימון וגרפונקל, להקת קווין ואריק איינשטיין. מיטב השירים של כל האמנים המופלאים הללו יבוצעו בפסטיבל...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח