גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

נפלאות הזיכרון האנושי

מלון דן כרמל, חיפה | 05 - 07 ינואר 2017

עורך התכנית ומרצה: פרופ' יורם יובל
פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי וחוקר מוח

זיכרונותינו הופכים אותנו למי שאנו. יש זיכרונות שלא נסכים להפרד מהם בעד שום הון שבעולם, ויש זיכרונות שהיינו מוכנים לתת הכל כדי לשכוח אותם. בשנים האחרונות הולכים ומתבררים המנגנונים המוחיים של הזיכרון, והם שופכים אור חדש על השאלות בדבר מהות הזיכרון האנושי. בסופ"ש זה נצא למסע בעקבות הזיכרון והשיכחה עם הרצאותיו המרתקות של פרופ' יורם יובל

פרופ' יורם יובל

נפלאות הזיכרון האנושי

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
מה זה בעצם זיכרון
יום חמישי 17:00

מדוע זיכרון הוא לא דבר אחד, איפה הוא נמצא והאם ניתן לאתר אותו במוח? מה קובע מה אנחנו זוכרים ואיך אנחנו זוכרים אותו? על האיש שהפסיק לזכור וגם על האיש שדיגדג חלזונות…

הרצאה מוסיקלית
"שלושים שנה, לך תזכור"
יום חמישי 21:00

על זיכרון ושיכחה בקולנוע. מה גורם לסצנה להיחרט בזכרוננו ולאחרת להישכח? מסע מצחיק ומרגש דרך הסצנות הבלתי נשכחות של הקולנוע ובאלו שעוסקות בזיכרון ושיכחה. מאגדות האחים גרים, השמלה של מרילין מונרו, השפם של צ'רלי צ'פלין ועד ציטוטי הגשש החיוור.
מרצה: אלון גור-אריה, במאי ותסריטאי
קטעי שירה: הזמרת לימור שפירא

הרצאה
האדם אינו אלא...
יום שישי 10:00

על השפעת זיכרונות הילדות על כל מהלך חיינו, על הגיל שבו מתחילים לזכור, על הקשר בין זיכרון לזהות ועל מה שאנו זוכרים בלי מילים.

הרצאה
חטאי הזיכרון
יום שישי 11:45

בניגוד לחשיבה הרווחת, זיכרון הוא דבר חי ונושם. מדוע הוא משתנה עם הזמן, אילו מנגנונים משפיעים עליו ומדוע לא תמיד אפשר לסמוך עליו?

הרצאה
אני לא יכול לשכוח
יום שישי 17:00

על זיכרונות טראומטיים, על הדרך בה נזכרת טראומה נפשית, על החיים בצל הזיכרון, על הפרעת דחק פוסט טראומטית ועל דרכי הטיפול בה.

מופע
היא היתה כל-כך יפה
יום שישי 21:00

מסע נוסטלגי אל להיטי שנות ה-50 וה-60, משירי ג'ילויולה צ'ינקואטי, אלן ברייר, אדריאנו צ'לנטנו, אדית פיאף, טוטו קוטוניו ורבים אחרים.
בביצוע ייחודי של זמרת הסופרן אלה וסילביצקי וזמר הטנור יותם כהן בליווי נגנים.

הרצאה
שובו של הזיכרון האבוד
יום שבת 10:00

על הדחקה ודיסוציאציה, על מה שגורם לזיכרונות להיעלם ועל מה שגורם להם לחזור ועל ההתמודדות של מערכת הטיפול ומערכת המשפט עם האתגר המורכב של זיכרונות מודחקים.

הרצאה
אני כבר לא זוכר
יום שבת 11:45

על מחלת אלצהיימר ומחלות אחרות הפוגעות בזיכרון, על ההתמודדות עם הזיכרון הדועך, על הטיפול במחלות זיכרון ועל דרכים בהן ניתן לשפר את הזיכרון שלנו.

מחירים:

סופ"ש לזוג 4,400 ש"ח
לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,890 ש"ח
ליחיד, בחדר זוגי 3,200 ש"ח
ליחיד בחדר זוג, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,900 ש"ח
מאמרים בנושא:
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
להקת מג'יקל מיסטרי טור יוצאת בסיבוב הופעות חגיגי בליווי תזמורת ואורחים מיוחדים ונותנת הזדמנות לשמוע את שירי הביטלס כפי שלא נשמעו מעולם.
קרא עוד
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
הביטלס, בוב דילן, לאונרד כהן, פינק פלויד, סיימון וגרפונקל, להקת קווין ואריק איינשטיין. מיטב השירים של כל האמנים המופלאים הללו יבוצעו בפסטיבל...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח