גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

יוון - סיפור אהבה

מלון דן כרמל, חיפה | 15 - 17 ספטמבר 2016

יוון – ארצם של אפלטון ואלכסנדר מוקדון, ערש תרבות המערב שתרמה לנו את הדמוקרטיה, המיתולוגיה, האמנות והשירה ממשיכה וכובשת את ליבנו עם צלילי הבוזוקי, הסופלקי, האוזו ושמחת החיים. נצא למסע מרתק בן שלושה ימים של אל פסגות המוסיקה היוונית, אל הקולנוע, ההיסטוריה ולנופיה הקסומים. יאסו!

יוון - סיפור אהבה

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
מספרטה ועד זורבה
יום חמישי 17:00

על הקולנוע היווני ועל יוון בקולנוע: הקלאסיקות הגדולות, הגל החדש, איך נתפסת יוון בעיניים זרות ועל ההיסטוריה של יוון כפי שקיבלה ביטוי בקולנוע.
מרצה: רון פוגל, מרצה ומבקר קולנוע

מופע
סלוניקי שלי
יום חמישי 21:00

אסי יחיאל ומריה ספירופולו בערב שכולו אהבה וגעגועים למוסיקה היוונית, השניים מבצעים את הקלאסיקות היווניות ביחד ולחוד ומביאים חגיגה של מוסיקה יוונית איכותית ומוכרת. את המופע מלווה להקת האגדה היוונית בהרכב 5 נגנים. 

הרצאה
"לאפרודיטה באהבה"
יום שישי 10:00

האמנות היוונית בחיפושה אחר יופי והרמוניה יצרה אמות מידה וכללים שקבעו את מהלך האמנות המערבית עד לסוף המאה ה-19. מה יש בתפיסת היופי היווני שנשתמרה גם לאחר נפילתה של יוון.
מרצה: דוד איבגי, היסטוריון אמנות, אוצר ומרצה

הרצאה
אפלטון - גדול הפילוסופים של העולם העתיק
יום שישי 11:45

על הוגה הדעות שחישב מסלול מחדש לכל החשיבה האנושית. "כל הפילוסופיה המודרנית אינה אלא הערת שוליים לאפלטון" ולמה אהבה אפלטונית שווה יותר מכל האהבות.
מרצה: אירי ריקין, מבקר ספרות בעיתון 'הארץ' וב'קול ישראל', מרצה לפילוסופיה ויוצר דוקומנטרי

הרצאה
האלים משתוללים
יום שישי 17:00

מסע מצולם אל נופי הפלא של יוון דרך עיניו של צלם גיאוגרפי. נבקר במיקונוס, סנטוריני, זקינטוס, כרתים ועוד.
מרצה: הצלם יואל שתרוג

מופע
איילת אהבים – יוון בזמר העברי
יום שישי 21:00

השירים שהפכו לנכס צאן ברזל בשירה ובזמר הישראלי. ירון אנוש בחר בקפידה משיריהם של חג'ידאקיס, תיאודורקיס, יורגוס דלאראס, אריס סן ואחרים, את הטובים והידועים שבשירי יוון שנחתו בחופי ישראל, לכדי חגיגה מוסיקלית בלתי נשכחת.
מנחה ומספר: ירון אנוש
בהשתתפות: עופר כלף, דורית פרקש, לימור עובד
ניהול מוסיקלי: אורי קריב

הרצאה
תפיסת האושר בתרבות יוון
יום שבת 10:00

"החיים" אומרים היוונים "אינם התכניות, החלומות והשאיפות לנו. החיים הם כאן ועכשיו והאושר מצוי בתוך כל אחד מאיתנו. עלינו רק לזהות אותו בתוכנו". להבדיל מהתרבות המערבית ההישגית, המיתולוגיה, הפילוסופיה ותפיסת החיים היוונית מביאים גישה אחרת למושג האושר. העיתונאי ואיש הרדיו ירון אנוש מביא את תפיסת האושר היווני בסיפורים ממסעותיו ומפגשיו ביוון.

מופע
דוס צ'יקיטיקאס
יום שבת 12:15

מופע שירים וסיפורים מבית אבא בניחוח הבלקן. שתי הקטנטנות הן חני נחמיאס שהוריה הגיעו ארצה מיוון ועירית ענבי שהוריה הגיעו מבולגריה. אל השתיים מצטרף הזמר והפסנתרן אייל חביב. יחד הם יוצרים חגיגה שכולה ניחוחות של הומור, מוסיקה, פולקלור וסיפורים מלאי חוכמת חיים, לצד רומנסות ספרדיות ושירים שעלו ארצה מארצות הבלקן.

Reut Kishrey Tarbut

צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח