גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

תרבויות מזרח אסיה

מלון גולדן קראון, נצרת | 14 - 16 מאי 2020

בין מסורת לקידמה, בין הינדואיזם לבודהיזם, בין טוקיו, בייג’ינג ומומביי. הרים קדושים, שדות אורז, מקדשים ושמורות טבע מרהיבות לצד ערים קוסמופוליטיות וארכיטקטורה חדשנית. מסע אל סוד הקסם והמסתורין של תרבויות מזרח אסיה, בעלות קודים זרים לעיניים מערביות – בתרבות, באמנות, במנהגים, בטקסים, במוסיקה ובמטעמי המטבח.

תרבויות מזרח אסיה

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
זן - טירוף או אלטרנטיבה
יום חמישי 17:00

מפגש עם אחת מצורות המחשבה המרעננות והמקוריות בתולדות המחשבה האנושית. על החיים במנזר זן, סיפורי זן, חידות זן, ובעיקר הקשר לחיי היום יום של כל אחד מאתנו.
מרצה: חיים שוסטר, מומחה לדתות ותרבויות המזרח

מופע
מהודו לישראל - מזרח ומערב
יום חמישי 21:00

הזמרת ליאורה יצחק והרכב נגנים במופע המשלב את מגוון להיטיה בשפה העברית לצד שירים מסורתיים בשפה ההודית וסיפורים מהודו הרחוקה.

הרצאה
מאו דזה דונג ודנג קסיאו פינג
יום שישי 10:00

מאו דזה דונג ודנג קסיאו פינג הפכו את סין למה שהיא היום. שני ידידים, שותפים לדרך, חברים לנשק, ובסוף יריבים ואף אויבים. מאו כמעט והביא לחורבנה של סין פעם אחר פעם ודנג נקרא פעם אחר פעם להצלה. אמנם דיוקנו של מאו מתנוסס מעל בייג’ין, אבל סין של היום היא סין של דנג.
מרצה: אורן נהרי, עורך חדשות החוץ, וואלה! NEWS

הרצאה
מערכת הקסטות בהודו
יום שישי 11:45

עמוד השדרה הסמוי, אך המוצק, של החברה ההודית הוא מערכת הקסטות, על פיה פלוני נולד להיות משרת ואלמוני נולד להיות כהן דת, עוד טרם יצאו מרחם אימם. אין בעולם כולו מערכת דומה המפלה באופן כה נוקשה בין בני אדם. מדוע מוכן ההודי להשלים עם המקום אליו נולד? לאמונה בגלגול נשמות (סמסרה) ובחוק הקארמה יש קשר הדוק לדבקות בשיטה.
מרצה: איילת אידלברג, אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות

הרצאה
צפון קוריאה - החיים בבועה
יום שישי 17:00

נפתלי הילגר ישתף אותנו ברשמי ביקור נדיר שערך במדינה המסוגרת בעולם. מדוע משפחת קים מצליחה לשכנע את בני עמם שהם חיים במדינה המאושרת והמתוקנת בעולם? נצטרף זמנית ל-25 מיליון צפון קוריאנים שחיים בבועת “האח הגדול”, לא תכנית ריאליטי, אלא במציאות הצפון קוריאנית היומיומית.
מרצה: נפתלי הילגר, צלם מערכת וכתב המגזין “מסע אחר”

מופע
אגדה סינית-יפנית
יום שישי 21:00

וירטואוז כלי ההקשה חן צימבליסטה במופע של מוסיקה אסייתית מהפנטת עם כלי נגינה אותנטיים, מלחינים שמיזגו אלמנטים מן המזרח ביצירותיהם, ועד יצירות של מלחינים עכשוויים ממזרח אסיה.

הרצאה
רוח באורנים: אסתטיקה יפנית מסורתית
יום שבת 10:00

בעין יפנית היופי נמצא בשימוש ולא באובייקט עצמו. ככל שהכלי שחוק מתגלה יופיו לעין המשתמש. ההבנה שלא ניתן להעביר את מהותו של הטבע דרך דימוי תרמה להתפתחות אמנות של רמיזה. ככל שהרמיזה עדינה כך היא מעוררת יותר עניין. תפיסות יפניות ייחודיות אלו התבססו לאורך השנים והפכו לעיקרי האסתטיקה היפנית.
מרצה: ד”ר אתי גלס גיסיס, מרצה בתחומי אמנות ואדריכלות יפנית

קונצרט
צלילים, הרמוניות ומנגינות על דרך המשי
יום שבת 12:15

מפגש מרתק בין תרבות המזרח למערב, מהבירה שיאון של סין העתיקה ועד רומא, בין מוסיקה מסורתית עתיקה להרמוניה האירופאית, ביצירות מאת דביסי, רוול, ברטוק, פוצ׳יני ואחרים.
עורך ומנחה: הפסנתרן, המנצח והמלחין גיל שוחט ובהשתתפות אמנים אורחים: אולגה סנדרסקיה – סופרן | | הגר מעוז – כינור | רזיאל מהצרי – מנדולינה | מיכאל זרצקל – פסנתר

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות (מחיר מוזל לנרשמים עד 14.4 - במקום 4190 ש"ח) 3,890 ש"ח
סופ"ש לזוג (מחיר מוזל לנרשמים עד 14.4 - במקום 4700 ש"ח) 4,400 ש"ח
ליחיד בחדר זוגי, לחברי מועדון קשרי תרבות (מחיר מוזל לנרשמים עד 14.4 - במקום 3190 ש"ח) 2,990 ש"ח
ליחיד, חדר זוגי (מחיר מוזל לנרשמים עד 14.4 - במקום 3490 ש"ח) 3,290 ש"ח
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח