גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

תנ"ך אחר - הסיפור המקראי

מלון גולדן קראון, נצרת | 31 אוגוסט - 02 ספטמבר 2017

בספר התנ"ך אצור סיפור האנושות וסיפורו הדרמטי של העם היהודי, סיפור מכונן בעל משמעות עד ימינו. תככים משפחתיים ופוליטיים, אהבות אסורות, שאלות מוסר, הבחנה בין טוב לרע – על כל אלה עם יוצרים, חוקרים ואוהבי תנ"ך הבוחנים את הטקסטים בראייתם המקורית ובדרכם המיוחדת.

תנ

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
״שיחת האדם ואלוהים״ במקרא ומעבר לו
יום חמישי 17:00

חכם אמר פעם: ״אלוהים מדבר אל האדם באמצעות ספר התורה והאדם עונה לו דרך סידור התפילה״. אלא שקריאה עמוקה יותר של המקורות מעידה על מציאות אחרת. לא ספרות של מונולוג אלא דיאלוג מתמשך בין האדם לאל. ועם התפתחות השיחה מתפתחות גם מיומנויות הקשב וההכלה של… אלוהים.
מרצה: אברהם (אברום) בורג, יו"ר "מפעלות", יושב ראש הכנסת ויושב ראש הסוכנות לשעבר, סופר ופעיל חברתי

מופע
"איפה הם כל אבותינו?"
יום חמישי 21:00

הזמר העברי, המלווה הנאמן של המעשה הציוני, הגיב מראשית הדרך אל התנ"ך וגיבוריו. מאות שירים נכתבו על התנ"ך ובהשראתו, לעיתים בהערצה, לפעמים בחיוך, לעיתים בביקורת ולא פעם אף במחאה ובהתרסה- מה הם רוצים ללמדנו על עצמנו, על חלומותינו, על פחדינו, על "המצב", על החיים. בין השירים: "שתו העדרים", "רואים רחוק רואים שקוף", "ראי רחל ראי", "עקדת יצחק", "שיר למעלות" ועוד.
עורך ומספר: ד"ר מוטי זעירא | שירה: מיטל טרבלסי | נגינה: תומר קלינג

הרצאה
יהושע כובש כנען ורחב הזונה מיריחו - חתן וכלה
יום שישי 10:00

על פי ספרות האגדה נשא יהושע בן נון את רחב הזונה מיריחו לאישה. בין צאצאיהם מונה התלמוד הבבלי את הנביא ירמיהו ואת הנביאה חולדה. ההרצאה תעסוק בדמותם של יהושע ורחב כפי שהיא מעוצבת בספרות האגדה ותציע הסבר להחלטה להשיאם, החלטה המעוררת תמיהה.
מרצה: פרופ' אביגדור שינאן, האונ' העברית

הרצאה
יצחק ורבקה - המודל לנישואים אידיאליים?
יום שישי 11:45

דור הביניים של משפחת האבות, יצחק ורבקה, מוצגים ע"י המסורת היהודית כזוג האידיאלי, המודל ל"חתונה יהודית". בפועל מדובר באב עיור, אם תככנית, תאומים מנוגדים וזוגיות הנעה בין אהבה לשקרים ומאבקי כוח. מה המסר הטמון בסיפור לדורות הבאים?
מרצה: גליה דורון, מרצה למקרא, מחברת "לטייל עם התנ"ך"

הרצאה
הסיפור הנורא במערה בסדום ועמורה
יום שישי 17:00

מה מקומם של סיפורי הניאוף וגילוי העריות בתנ"ך: לוט ובנותיו, יהודה ותמר, פילגש בגבעה ועוד. מי עמד מאחורי הסיפורים המכוערים הללו וכיצד הומצאה מערכת מתוכננת ומובנית של סיפורים נבזיים להכפשת שמן של שושלות מלוכה בישראל?
מרצה: יוסי נינוה, מרצה לתנ"ך

מופע
הגוספל היהודי
יום שישי 21:00

איריס ועופר פורטוגלי, מאמני הג'אז החשובים בארץ, מגשימים את החזון המוסיקלי ליצור גוספל ישראלי-יהודי. מופע מלהיב וייחודי של פיוטים יהודיים וטקסטים תנ"כיים בעיבודים מרעננים ברוח מוסיקת הגוספל האפרו-אמריקאית.
בהשתתפות זמרי מקהלת הגוספל | יניב טייכמן – עוד וגיטרה | עודד גולדשמיט – קונטרבס

הרצאה
מה בין שירת האהבה לסיפורי האהבה במקרא
יום שבת 10:00

ההרצאה תדון הן בקווי הדמיון והן בתהום הפעורה בין שירת האהבה לבין סיפורי האהבה במקרא, בין אופטימיות מכאן לפסימיות מכאן, בין תפקידה המרכזי של האישה מכאן לתפקידה השולי מכאן.
מרצה: פרופ' יאיר זקוביץ', האונ' העברית והמרכז הבינתחומי

קונצרט
בראשית היה הצליל
יום שבת 12:15

ספר הספרים שימש מאז ומעולם מקור השראה ליצירות מוסיקה: מוסיקה בטקסי תפילה של דתות שונות לצד יצירות דרמטיות, שנכתבו כמעוררות אמונה וגם כביטוי אמנותי נטול הקשר אמוני. פנינים לקולות ולכלים מתוך ההיצע העצום של המוסיקה מהנדל ומרצ'לו ועד ליאונרד כהן ושלום חנוך, בביצוע אנסמבל מצו בהנחייתו של יוסי שיפמן, עיתונאי, מרצה ומבקר מוסיקה.

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,390 ש"ח
סופ"ש לזוג 3,800 ש"ח
ליחיד, בחדר זוגי 2,800 ש"ח
ליחיד בחדר זוג, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,550 ש"ח
מאמרים בנושא:
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
להקת מג'יקל מיסטרי טור יוצאת בסיבוב הופעות חגיגי בליווי תזמורת ואורחים מיוחדים ונותנת הזדמנות לשמוע את שירי הביטלס כפי שלא נשמעו מעולם.
קרא עוד
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
הביטלס, בוב דילן, לאונרד כהן, פינק פלויד, סיימון וגרפונקל, להקת קווין ואריק איינשטיין. מיטב השירים של כל האמנים המופלאים הללו יבוצעו בפסטיבל...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח