גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

גדולים מהחיים

מלון גולדן קראון, נצרת | 20 - 22 אפריל 2023

הצצה לעולמם וסיפור חייהם של דמויות מופת וגיבורי תרבות ששינו סדרי עולם והשאירו חותם בתולדות האנושות והתרבות היהודית-ישראלית. אנשים שעיצבו אמונות ומחשבות והשפיעו על ההיסטוריה, החברה, הפילוסופיה, המוסיקה והאמנות. אברהם אבינו, דוד בן-גוריון, מניה שוחט, וויליאם שייקספיר, אנטוני גאודי, לוצ'אנו פברוטי, יונה וולך, ברברה סטרייסנד ועוד.

גדולים מהחיים

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
"גדולות מהחיים" - חלוצות העלייה השנייה
יום חמישי 17:00

מניה שוחט, רחל כצנלסון, חנה מייזל, רחל ינאית, שרה מלכין ועוד רבות, אך עדיין מעטות בקרב הפועלים הצעירים שעלו בעלייה השנייה. כיצד יכלו לקשיים, במה היתה תרומתן לחברה ולאומה?
מרצה: ד"ר מיכל אורן, חוקרת א"י

מופע
"Woman in Love"
יום חמישי 21:00

מחווה לזמרת וליוצרת הרב-תחומית ברברה סטרייסנד, ששיריה מכל הזמנים כבשו לבבות ברחבי העולם. האישה הראשונה שכתבה, הפיקה, ביימה וכיכבה בסרט ("ינטל"). במופע מבחר משיריה האהובים בביצוע הזמרת אנה שפיץ ולהקתה.

הרצאה
אברהם אבי האומה
יום שישי 10:00

מה יודעים אנו על חיי אברהם עד לעלייתו ארצה, ומדוע? האם דמותו היא דגם לחיקוי על ידי בניו ומהו הרעיון המאגד את כלל התמונות מחיי אברהם?
מרצה: פרופ' יאיר זקוביץ', האונ' העברית, חתן פרס ישראל למקרא תשפ"א

הרצאה
דוד בן-גוריון - האיש מאחורי האגדה
יום שישי 11:45

"המתנה הגדולה של ההיסטוריה לעם היהודי", כך כונה בן-גוריון, האיש שבכוח נחישותו, אומץ לבו והחזון שפיעם בו, הביא להקמתה של מדינת ישראל בשנת תש"ח. הנהיג את המדינה הצעירה במלחמת העצמאות מול צבאות ערב וכיהן כראש הממשלה במשך כחמש-עשרה שנה.
מרצה: פרופ' מיכאל בר-זוהר, סופר והיסטוריון, הביוגרף של דוד בן-גוריון ושמעון פרס, ח"כ לשעבר

הרצאה
וויליאם שייקספיר ונפש האדם
יום שישי 17:00

איך יכול מחזאי אנגלי מהמאה ה-16 ללמדנו את כל מה שאפשר לדעת על מי שאנחנו באמת: החיים של כולנו נראים כמו שילוב של דרמה, טרגדיה וקומדיה, כשמסתכלים עליהם מבחוץ. נפש האדם מסוגלת לכל דבר, כי כל דבר נמצא בה: מאהבה עד מוות (רומיאו ויוליה) ועד תאוות שלטן רצחנית (המלט).
מרצה: אירי ריקין, מרצה לפילוסופיה, מבקר ספרות ותרבות

מופע
"כשבאתי לקחת אותה מהעננים"
יום שישי 21:00

המשוררת יונה וולך הייתה חידה ונשארה "חידה", גם כ-37 שנים לאחר מותה. סיפור חייה הוא מסע במוסיקה העברית ושזורות בו המשוררות רחל, זלדה, תרצה אתר ועוד. הִטְבִּיעַה אֶת חוֹתָמה בשירה הישראלית ויש האומרים שהקדימה את זמנה. המופע מציע מבט אחר וחדשני על שיריה של וולך בהגשת יואל שתרוג ובביצוע הזמרת שירן שחר-בורק ונגנים. הפקה מוסיקלית: אילן אביב

הרצאה
גאודי, הענק הקטלאני
יום שבת 10:00

גאודי, יליד ברצלונה, מעולם לא עזב את עירו. הוא פילס את דרכו לצמרת האמנותית שלה והטביע בה את חותמו. חריגתו מהמסורת הארכיטקטונית, תפישתו את המרחב והשימוש שעשה בחומרים, בצורות ובצבעים להבעת רעיונותיו, הפכו את אנטוניו גאודי ליוצר שהעיר חבה לו את מורשתה הארכיטקטונית.
מרצה: אור-לי אלדובי, חוקרת תרבות ואמנות

מופע
מחווה ללוצ'אנו פברוטי
יום שבת 12:15

זמר הטנור יותם כהן בליווי הרכב נגנים במסע ווקאלי המוקדש לקלאסיקות הגדולות של לוצ'אנו פברוטי האגדי. אריות אופראיות נודעות לצד שירים נפוליטאניים ואיטלקיים שהתפרסמו בביצועו, כמו או סולה מיו, חזרה לסוריינטו, גיטרה רומנה ועוד.

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות בחדר סטנדרט (במקום 4800 למי שאינו חבר) 4,290 ש"ח
ליחיד, חבר מועדון קשרי תרבות בחדר סטנדרט (במקום 3600 למי שאינו חבר) 3,290 ש"ח
לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות בחדר עם מרפסת ונוף לעמק (במקום 5000 למי שאינו חבר) 4,490 ש"ח
ליחיד, חבר מועדון קשרי תרבות בחדר עם מרפסת ונוף לעמק (במקום 3800 למי שאינו חבר) 3,490 ש"ח
* המחירים מתייחסים למקדימי רישום עד ה-20.3. לאחר מכן המחירים יתייקרו ב300 ש"ח
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח