גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

בחזרה לשנות השישים

מלון יערים, מעלה החמישה | 26 - 28 מרץ 2017

לאונרד כהן, בוב דילן, סיימון וגרפונקל, ילדי הפרחים, צ'ה גווארה, ג'ון קנדי ומרטין לותר קינג, הביטלס, שלישית גשר הירקון, המיתון, מלחמת ששת הימים, בן גוריון ולוי אשכול… על כל אלה ועוד במופעים מוסיקליים והרצאות בחזרה לישראל ולעולם של שנות ה-60.

בחזרה לשנות השישים

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
הדרמות הגדולות בעולם בשנות ה-60
יום ראשון 17:00

מבט פנורמי סובב עולם בשנות ה-60 המופלאות. מהכתרתו של קנדי לנשיא ועד ל"קיץ האהבה" והנחיתה על הירח. עם צ'ה, החיפושיות, וייטנאם, סין, ברה"מ, פריז, פראג, ירושלים ועוד.
מרצה: אורן נהרי, עורך חדשות החוץ של ערוץ הראשון

מופע
"All you need is love"
יום ראשון 21:00

מופע מרהיב עם שמיניית ווקאל, אשר מבצעת בביצועים קוליים את מיטב שירי הביטלס. את המופע מנחה ד"ר דורון לוריא, חיפושולוג, אשר יספר את סיפורה של הלהקה ויוסיף פרטים פיקנטיים לגבי נסיבות הכתיבה והביצוע של כל אחד מן השירים.

הרצאה
הקולנוע הישראלי בשנות ה-60
יום שני 10:00

מ"סלאח שבתי" לחבורת "לול" – מסע נוסטלגי אל ימיה הראשונים של תעשיית הבידור הישראלית. איך הצליחו יוצרים כמו אפרים קישון, אורי זוהר, מנחם גולן, חיים טופול ואחרים להביא לעולם שוברי קופות מבלי ניסיון קולנועי קודם ואף להגיע לטקס האוסקר.
מרצה: אלון גור-אריה, במאי ותסריטאי

הרצאה
אלביס פרסלי והתשתית האמנותית של ה–Sixties
יום שני 11:45

אלביס הוא הכח התרבותי הגדול ביותר במאה ה-20. אמן שהציג וביטא את הקצב בכל דבר: מוזיקה, שפה, ביגוד. זהו הקצב של הסכמה ומרידה, תאווה ושלווה, טריוויאליות והבחנה. כל אלה העצימו את הדרמה והקצב של חיי היום-יום. לא ניתן להסביר את התפתחות המוסיקה הפופולרית החל ממחצית שנות ה50 (עידן הרוק) ללא אלביס.
מרצה: עו"ד אבירם מזרה

הרצאה
ירושלים לפני ואחרי מלחמת ששת הימים
יום שני 17:00

ירושלים, הלומה מפצעי מלחמת העצמאות, מצאה עצמה ב-19 השנים שבין 1967-1948 סגורה בתחומי הקו הירוק, דוויה וענייה. אף שקרני אור רבות פיזזו בה, בדמות האוניברסיטה העברית וחיי המעמד הבינוני והבוהמה, היא איבדה את בכורתה בת אלפי השנים וסבלה מניכור ממסדי וריחוק מן המרכז הפוליטי, החברתי, הכלכלי והתרבותי. בעיותיה העיקריות של העיר המחולקת היו חסרון מקורות פרנסה ותקציבים, אופי אוכלוסייתה וארגונה הפוליטי ובעיות הביטחון. מלחמת ששת הימים שינתה כליל את מצב העיר – החל בגידול תחום השיפוט, דרך אופי האוכלוסייה – יהודית וערבית, ועד בניית דימוי "העיר שחוברה לה יחדיו".
מרצה: ד"ר מיכל אורן, מרצה בכירה ללימודי ארץ ישראל

מופע
מחווה לאמנים הגדולים – בוב דילן, לאונרד כהן, סיימון וגרפונקל
יום שני 21:00

מיטב שירי הפולק האמריקאי של גדולי הזמרים והיוצרים שכבשו את העולם.
בהשתתפות: גבריאלה לואיס ושי טוחנר עם יונתן מילר וחברים…

הרצאה
הפוליטיקה הישראלית בשנות ה-60
יום שלישי 10:00

על בן גוריון ולוי אשכול, ספיר וגולדה, מנחם בגין, דיין ופרס. רפ"י, חרות, מק"י והעולם הזה. המאבקים והסערות הפוליטיות בכנסת ישראל ובזירה הפוליטית לפני ואחרי מלחמת ששת הימים.
מרצה: עוזי ברעם, בעבר חבר כנסת ושר בממשלת ישראל

מופע
תרנגולים על גשר הירקון
יום שלישי 12:15

עשור שנות ה-60 הוא אולי הפורה ביותר בתולדות הזמר העברי. בעשור זה נכתבו שירים שהפכו לאייקונים ולקלאסיקה בזמר העברי. ההרכבים הקוליים של אותה תקופה תרמו לכך. בין ההרכבים: הדודאים, הפרברים, התרנגולים, החמציצים, גשר הירקון, החלונות הגבוהים ועוד.
מנחה: ד"ר דן אלמגור
ניהול מוסיקלי: גבי ארגוב

מחירים:

אמצ"ש לזוג 3,300 ש"ח
לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 2,990 ש"ח
ליחיד, בחדר זוגי 2,450 ש"ח
ליחיד בחדר זוג, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,230 ש"ח
מאמרים בנושא:
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
מג'יקל מיסטרי טור מציגה: סימפוניה לביטלס
להקת מג'יקל מיסטרי טור יוצאת בסיבוב הופעות חגיגי בליווי תזמורת ואורחים מיוחדים ונותנת הזדמנות לשמוע את שירי הביטלס כפי שלא נשמעו מעולם.
קרא עוד
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
פסטיבל מחווה לאגדות מוזיקה - הכי קרוב שיש
הביטלס, בוב דילן, לאונרד כהן, פינק פלויד, סיימון וגרפונקל, להקת קווין ואריק איינשטיין. מיטב השירים של כל האמנים המופלאים הללו יבוצעו בפסטיבל...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח