גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
סופ"ש של תרבויות

ארגנטינה

מלון גולדן קראון, נצרת | 26 - 28 אפריל 2018

מסע בין מרחבי טבע עצומים ל"פריס של דרום אמריקה", היא בואנוס איירס, עם המזג הלטיני, הטנגו החושני והמוסיקה המרגשת. נשמע על פטגוניה וארץ האש, הגאוצ'ו, פולחן האסאדו, יניקות המאטה, מטעמי האלפחורס וגם על פרון, אוויטה ומראדונה. על כל אלה בשלושה ימים של חוויה לטינית בלתי נשכחת.

ארגנטינה

תוכנית הסופ"ש:

הרצאה
מבצע קונדור והמלחמה המלוכלכת
יום חמישי 17:00

שנות ה-70' הן התקופה העלומה ביותר בהיסטוריה של ארגנטינה. האנרכיה שהשאירו אחריהם חואן פרון ואשתו, הובילה להפיכה צבאית ולמשטר רודני אכזר שרדף את המחתרות הפרו-קומוניסטיות. המילה המאיימת של התקופה היא "נעלמים", כשמאחורי כל זה עומד ה-CIA בנסיונו למנוע התפשטות של שלטון קומוניסטי במבצע שיקבל את השם "מבצע קונדור".
מרצה: ד"ר גוסטב מייסלס, היסטוריון

מופע
טנגו אפשר גם לשיר
יום חמישי 21:00

מריה של בואנוס איירס, אלפונסינה של הים, פיאצולה של הטנגו והנשים של גרדל- שירים סוחפים וחושניים מארגנטינה, ברזיל וספרד.
קרן הדר – שירה
לילך וכריס דוארטה – ריקוד
גבי ארגוב – ניהול מוסיקלי, עיבודים ופסנתר
בליווי הרכב נגנים

הרצאה
אוויטה - זונה או קדושה
יום שישי 10:00

זוהי כותרת הביוגרפיה של אוויטה פרון, שנכתבה בשנות ה-70 וגרמה לשערוריה בארגנטינה במשך מספר שנים. מתברר שאווה פרון לא הייתה זונה וכמובן לא קדושה. יחד עם זאת, היו לה חיים מרתקים.
מרצה: ד"ר אפרים דוידי, אונ' ת"א

הרצאה
דרום פראי - פטגוניה
יום שישי 11:45

מסע מרתק בנופי הקרחונים של ארגנטינה וצ'ילה, בקצה הדרומי ביותר של יבשת אמריקה – פטגוניה. אזור האגמים של הרי האנדים, שמורות טבע יפהפיות, עולם חי ייחודי ומעניין ועוד.
מרצה: נעם סגן-כהן, מדריך טיולים בכיר

הרצאה
צ'ה, תעביר את המאטה - על פולקלור ומנהגים ארגנטינאים
יום שישי 17:00

מה בין הפולקלור העממי של הגאוצ'וס לתרבות העירונית האירופאית של בואנוס איירס? המרחקים האדירים בין הכרך הגדול לערבות הפמפה של ארגנטינה מצטמצמים בזמן משחק כדורגל לאומי או בזמן לגימת מאטה חם בצוותא לצד סטייק בקר עסיסי.
מרצה: שרון קזצ'ינסקי, מדריכת טיולים בכירה

מופע
משירי מרסדס סוסה
יום שישי 21:00

ערב ממיטב שיריה המוכרים יותר והמוכרים פחות של הגדולה שבזמרות ארגנטינה וביניהם קטעי מוסיקה ארגנטינאים בביצוע ההרכב שליווה אותה בביקורה בארץ, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי.
שירה: סילביה קיגל

הרצאה
הפולאקאס - על העבדות הלבנה
יום שבת 10:00

במפנה המאות ה-19 וה-20 רושמות יהדות בואנוס איירס וריו דה ז'נרו פרק עגום ואכזרי בתולדותיהן. בנות יהודיות מיובאות בהמוניהן מהשטעטלים של מזרח אירופה כדי לעסוק בזנות. סיפור כאוב על ניצול ותאוות בצע, על אומץ לב של אישה אחת בבואנוס איירס ועד סופה של הפרשה המבישה.
מרצה: צפריר קורסיה, מדריך טיולים בכיר

קונצרט
פיאצולה ואוויטה רוקדים טנגו
יום שבת 12:15

גיל שוחט ואמנים אורחים בקונצרט סוחף של היצירות המוסיקליות הידועות ביותר מארגנטינה. אסטור פיאצולה, אלברטו חינסטרה ואריאל רמירס לצד מוסיקה ברזילאית וקטעים מתוך המחזמר אוויטה מאת המלחין אנדרו לויד וובר.

מחירים:

לזוג, חברי מועדון קשרי תרבות 3,560 ש"ח
סופ"ש לזוג 4,000 ש"ח
ליחיד בחדר זוג, לחברי מועדון קשרי תרבות 2,690 ש"ח
ליחיד, בחדר זוגי 2,950 ש"ח
מאמרים בנושא:
סוף שבוע
סוף שבוע "לגעת בירושלים"
איך תעדיפו את הנופש שלכם?בטן גב? מסעות מוצ'ילרים או שמא חופשה מפנקת - אינטלקטואלית. חופשה בה הגוף נח, אבל הראש מחכים. בית היוצר של "רעות קשרי תרבות"...
קרא עוד
סופי שבוע נושאיים בחוויה חברתית
סופי שבוע נושאיים בחוויה חברתית
סוף שבוע רגוע בבית זה תמיד נחמד, אבל מה דעתכם על יומיים וחצי של גיחה תרבותית, אינטלקטואלית, אומנותית וקולינרית לעולמות אחרים? ב'רעות קשרי תרבות'...
קרא עוד
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח