גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
טיולי חו"ל

נופים, תרבות ומוסיקה בעמק הריין

8 ימים | 31 אוקטובר - 07 נובמבר 2019

הפלגה קסומה מאמסטרדם לבזל

בהשתתפות: אורן נהרי, דני רובס ואילאיל תמיר רובס, שלמה גרוניך, יותם כהן ואירה ברטמן

בשיתוף עם החברה הגיאוגרפיתלוגו עם כשתחזור תבין_שחור בינוני

נופים, תרבות ומוסיקה בעמק הריין

מאמסטרדם לבזל, על סיפונה של MS Treasures, ספינה ברמת 5 כוכבים שכולה שלנו: נפליג בין טירות ימי-ביניימיות לעיירות ציוריות, נטייל בסמטאות ההיסטוריה המרתקת של האזור, בין לב יהדות 'אשכנז' של ימי הביניים לאתרי הקרבות של שתי מלחמות העולם, נבקר בערים ועיירות עם מורשת תרבותית, ארכיטקטונית, אמנותית וגסטרונומית, נאזין להרצאות, ונהנה ממופעים מוזיקליים מגוונים. יש לכם משהו יותר טוב לעשות בנובמבר?

בפאנל המרצים והאמנים שלנו להפלגה זו תמצאו את אורן נהרי, שלמה גרוניך עם מיטב להיטיו מכל הזמנים, זמרי האופרה יותם כהן ואירה ברטמן, דני רובס ואילאיל תמיר במופע סיום חגיגי.

בהדרכת ד"ר אביהו בר אייל, ד"ר גבי זוהר ונורית גוטהלף.

מסלול הטיול
מחירים
תנאים

מסלול הטיול:

יום 1
תל אביב - אמסטרדם - עליה לספינה

בשעות הבוקר המוקדמות ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אל-על לאמסטרדם (המראה 06:15 / נחיתה 10:25). לאחר הנחיתה נצא לארוחת צהריים ולאחריה נעלה לספינה אשר תשמש לנו כבית במהלך 8 הימים הבאים.

יום 2
ארנהיים

נפקח את עינינו בנמלה של העיר ניימכן (Nijmegen), הנחשבת לעיר העתיקה ביותר בהולנד, למרות שנהרסה כמעט לחלוטין במלה"ע השניה, ונבנתה מחדש אחריה. כיוון שכך, היא קצת פחות מעניינת ואנו נפסח על הביקור בה, וניסע ישירות לביקור בארנהיים הסמוכה. בארנהיים התחולל אחד הקרבות הקשים בין הבריטים לגרמנים במלה"ע השניה: הבריטים הנחיתו כאן כוחות במטרה להשתלט על הגשר על הריין, אך הגרמנים הצליחו להדוף אותם ולעכב בכך את חציית הריין בחצי שנה. נבקר בעיר, בגשר המדובר ובאחד מהמוזיאונים המוקדשים לקרבות.

יום 3
קלן

שוב הספינה עושה את דרכה בלילה, ואנו מתעוררים בנמלה של העיר קלן, העיר הגדולה ביותר על גדות הריין והרביעית בגודלה בגרמניה. העיר קלן נוסדה בשנת 38 לפנה"ס ולאורך כל השנים היתה עיר חשובה. במאה ה- 13 התחילו לבנות כאן את הקתדרלה הגותית שהפכה לסימלה של העיר, ואשר בנייתה נמשכה 600 שנים (לא ברציפות). באתר האינטרנט של ארגון אונסק"ו נכתב על הקתדרלה: "עבודה יוצאת דופן של גאונות יצירתית אנושית". נבקר בקתדרלה, באתר החפירות בו נמצאו שרידים יהודיים מימי הביניים ועוד.

יום 4
שייט ב"ריין התיכון" ("הריין הרומנטי") - רידסהיים - מיינץ

שעות הבוקר הספינה מפליגה במקטע הנהר המכונה "הריין הרומנטי" – זהו מקטע הנהר היפה ביותר. בצהריים נגיע לרידסהיים, ממנה נצא לביקור במיינץ, המוכרת בכתובים גם כ'מגנצא', אחת הערים החשובות של יהדות אשכנז. למרות שהעיר משובצת מוזאונים וקתדרלות לרוב, האתר המפורסם ביותר בה הוא מוזיאון הדפוס של גוטנברג, הכולל ציוד הדפסה, ואת תנ"ך גוטנברג, מהדורת הדפוס הראשונה של הברית הישנה והברית החדשה, המסמלת את ראשיתה של מהפכת הדפוס. עוד נבקר בקתדרלת סט. מרטין המרשימה, ובכנסיית סט. סטפן, כנסייה גותית עם ויטראז'ים של מארק שאגאל.

יום 5
וורמס ושפייר

את היום נקדיש לביקור בעיירות וורמס ושפייר, אשר יחד עם מיינץ בה ביקרנו אתמול, מרכיבות את קהילות שו"ם, שלוש הקהילות היהודיות הגדולות בעמק הריין בימי הביניים.  נבקר בבית המדרש של רש"י בוורמס, בבית הקברות הנחשב לבית הקברות היהודי העתיק באירופה, ובקתדרלה הרומנסקית של העיר. נשוב לשפייר ונבקר בבית הכנסת היהודי ובמקווה.

יום 6
בדרך היין אל ריקוויהר וקולמר

כשנפקח את עיננו בבוקר, הספינה תעגון בסטרסבורג, העיר הגדולה בחבל אלזס הצרפתי ואחת מבירות האיחוד האירופי. היום אנו חולפים על פניה, ויוצאים בדרך היין המפורסמת אל העיירה ריקוויהר: רחובותיה המרוצפים אבן ובתיה העתיקים שנשתמרו להפליא הפכו אותה לאתר שאסור לחלוף על פניו מבלי לעצור בטיול באזור זה. נסייר בעיירה, נבקר ביקב מקומי ונמשיך לקולמר. אחת הערים היפות בצרפת. נבקר במוזיאון אונטרלינדן המפורסם, נסייר בסמטאותיה של העיר ונותיר זמן חופשי ליהנות מהקסם הצרפתי הנשפך ברחובות העיר. לפנות ערב נשוב לספינה.
* ארוחת צהריים ביום זה אינה כלולה.

יום 7
סטרסבורג - בזל

את שעות הבוקר נקדיש לעיר סטרסבורג: נראה את 'הרובע האירופי', בו מרוכזים מוסדות האיחוד האירופי, נטייל ב"צרפת הקטנה", על בתיה המצועצעים לאורך גדות הנהר איל והסכרים שבו, ונבקר בקתדרלה המרשימה של העיר, הבנויה אבן אדומה ומשופעת באלמנטים פיסוליים ובויטראז'ים יפים.  בשעות הצהריים נשוב לספינה לארוחת צהריים, והספינה תצא בדרכה הארוכה אל בזל.

יום 8
בזל - ציריך - תל אביב

כל דבר טוב מגיע אל סופו, ואנו כבר כמעט שם… ניפרד מהספינה לאחר ארוחת הבוקר, ונצא לסיור בעיר בזל: נשוטט בעיר העתיקה בעקבות הרצל, נראה את מלון שלושת המלכים בו נהג להתאכסן, את בית העיריה ה'מצועצע' של העיר ואת בנין הקזינו, בו נערכו הקונגרסים הציוניים הראשונים, כולל זה שבו "ייסד" הרצל את מדינת היהודים. נמשיך לציריך לארוחת צהריים וסיור קצר, ולאחר מכן נשים פעמינו לשדה התעופה, ממנו נטוס חזרה ארצה (המראה 21:15 / נחיתה 02:10).

מחירים:

הפלגה בספינה MS Treasures

תא זוגי

14 מ”ר, 2 חלונות צרים צמודים לתקרה, קומה 1 או 3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן

מחיר לאדם: €4,750

מיני סוויטה

17 מ”ר, קומות 1-3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער. בקומות 2-3 יש מרפסת צרפתית, בקומה 1 חלון רגיל

מחיר לאדם: €4,985

סוויטה

21 מ”ר, קומה 2, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן, מרפסת צרפתית

מחיר לאדם: €5,350

מסטר סוויטה

28 מ”ר, קומה 3, טלוויזיה, מיני בר, מייבש שיער, מזגן, מרפסת צרפתית

מחיר לאדם: €5,685

תנאים:

תנאי תשלום
 • עם ההרשמה תגבה מקדמה בסך 850 € לאדם
 • את יתרת הסכום יש לשלם עד יום ה', 01.08.19
דמי ביטול
 • מרגע ההרשמה ועד 01.08.19: 15% דמי ביטול 
 • מ-02.08.19 ועד 02.09.19: 45% דמי ביטול 
 • מ- 03.09.19 ועד 30.09.19: 75% דמי ביטול
 • מ- 01.10.19 ואילך: 100% דמי ביטול
מחיר השייט כולל
 • טיסות אל-על במסלול ת"א – אמסטרדם // ציריך – ת"א במחלקת תיירים.
 • מיסי נמל והיטלי דלק.
 • 7 לילות בספינה MS Treasures (חמישה כוכבים) בתא עפ"י בחירתכם.
 • כלכלה: פנסיון מלא, למעט ארוחת צהריים ביום 5.11.19.
 • שתייה בארוחות הצהריים והערב כולל משקאות קלים, בירה, יין הבית, קפה ותה.
 • מדריכים דוברי-עברית מומחים ליעד.
 • כל סיורי החוף בהתאם לתכנית.
 • תכנית הרצאות ומופעים מוזיקליים עשירה ומגוונת.
 • טיפים לנותני השירותים  בחו"ל.
מחיר השייט אינו כולל
 • ארוחת צהריים בקולמר/ריקוויהר בתאריך 5.11.19.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הושבה בטיסות (בתוספת תשלום בהתאם למדיניות חברת אל-על ובכפוף לזמינות בטיסה).
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח