גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
טיולי חו"ל

בין קסטיליה לאנדלוסיה

9 ימים | 19 - 28 ספטמבר 2016

בהדרכת: 
פרופ' עוזי רבי, ראש מכון דיין, אוניברסיטת תל-אביב
ד"ר עודד ציון, 
היסטוריון, חוקר ספרד ויחסי הדתות בה בימי הביניים, האוני' הפתוחה

בין קסטיליה לאנדלוסיה

סמינר מטייל רב תרבותי ורב תחומי בטולדו, גרנדה, קורדובה וסביליה. מפגש התרבויות בספרד בין יהודים, נוצרים ומוסלמים נושא זיכרון חי שאין דומה לו. מפגש תרבותי ייחודי זה ייחודי זה טמן בחובו, מחד גיסא, עידנים של "תור הזהב" ושל יצירה מפוארת בתחומי מדע, אומנות, ארכיטקטורה, תרבות והמחשבה, ומאידך גיסא, תקופות של רדיפות ודיכוי. בסמינר, תכנית עשירה המשלבת שיח רב תחומי העוסק בעבר ובהשלכות העכשוויות של מפגש בין-דתי זה, תוך ביקורים באתרים רבים, מגוונים וייחודיים. כמו כן, נשלב גם את פניה העכשוויות של ספרד מבחינה פוליטית ואת ניחוחות הרוח והתרבות הספרדית המודרנית בתחומי אומנות, פולקלור, שירה וריקוד, וכמובן הפן הקולינרי. סמינר זה, בין עבר ועתיד, מעמיד אותנו בצומת הדרכים של אנדלוסיה, על גווניה הרב-דתיים והרב-תרבותיים, וחושף את צפונותיה של תקופה אחרת שיש בה מן הסתם המלצות שראויות ליישום בתקופתנו זו. הסמינר ינוהל בהדרכת שני מומחים מן האקדמיה העוסקים במחקר העדכני ביותר של נושאי הלימוד שיוצגו בו.

מסלול הטיול
מחירים
תנאים

מסלול הטיול:

יום 1
ת"א – מדריד

נמריא מנמה"ת בן גוריון בטיסת בוקר עם חברת איבריה (06:10 10:40).
עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר. אחר הצהריים נבקר במוזיאון "המלכה סופיה" המאכלס את יצירותיהם של חואן מירו, סלבאדור דאלי ופאבלו פיקסו. נתמקד ביצירתו של פיקאסו, "הגרניקה" ונדון במשמעותה תוך מבט אל מלחמת האזרחים ואל שאלת עתידה של ספרד הרב לאומית.
לינה במרכז העיר מדריד Senator hotel

יום 2
טולדו

נצא בבוקר בנסיעה אל טולדו שהוכרזה בימי הביניים "עיר שלוש הדתות". טולדו מכילה מורשת היסטורית ואדריכלית מפוארת. נראה את חומות העיר ואת כיכר השוק המרכזית של העיר, חלק מעברה הערבי של העיר. נבקר ברובע היהודי ובשני שרידי בתי הכנסת שנותרו והיו עדים למרכזיותה של העיר בעולם היהודי בספרד. כאן נתחיל את הדיון אודות מושגי "תור הזהב". בחלק הנוצרי של העיר, ננתח את יצירת המופת של אל גרקו המצויה בכנסיית סנטו תומא, אחד משיאי הקתוליות הספרדית והמלחמתה ברפורמציה הלותרנית. לאחר הפסקת הצהריים נערוך ביקור מקיף בקתדרלה המונומנטלית ורבת הסגנונות של טולדו – כולל האגף המוזיאוני של הכנסייה. בין כל אלה, נטעם מניחוחות העיר ומן המרציפן המפורסם, ונבקר בסדנת עבודה לעיצוב וריקוע של אמנות החרבות והמתכת של "הדמשקו" המשמרת את רוח האומניות הערביות.
תכנית ערב: ארוחת ערב משותפת לפתיחת הטיול.
לינה בפראדור של טולדו Parador Toledo

יום 3
טולדו – הצוענים של גרנדה

נסיעה לכיוון גרנדה עם עצירות בדרך להתרעננות. בדרך נבקר בעיירה אובדה (Ubeda), המשמרת מסורת של אומנות הקדרות המיוחדת לאנדלוסיה. נבקר בגלריה של אחד האומנים בעיירה ונשמע הסברים על מלאכתו. עם הגיענו לגרנדה נבקר תחילה ברובע הצוענים המפורסם בגבעת "אלבייסין", ונדון בהשפעת 'הרוח הצוענית' על המנטליות והתרבות הספרדית. נערוך תצפית אל עבר העיר ומשם נרד אל מרכז העיר גרנדה לטעום מאווירת הערב בעיר תוססת זו.
לינה בגרנדה Fontecruz hotel (מלון 5*)

יום 4
גרנדה וארמון האלהמברה

הסופר האמריקני, בן המאה ה-19, וושינגטון אירוווינג כינה את גרנדה "העיר הרומנטית ביותר בספרד". נתמקד היום באחד מן הביטויים האדריכליים של שילוב הסגנונות הערבי עם הרומנטי, ביצירת המופת של ארמון האלהמברה על חצרותיו ועל עיטוריו המרשימים בקליגרפיה, גיאומטריה ובמוטיבים אחרים. כמו כן נבקר בגני החנרליפה הצמודים לארמון, שהיו ביטוי לתרבות הגנים המשוכללת של הערבים בספרד. הארמון וגניו הפכו למוקד הערצה ולסמל גם עבור הספרדים הנוצרים לגדולת עברם. לאחר הפסקת הצהריים נמשיך אל מרכז העיר ונבקר בקתדרלה, ובקפילה ריאל בה קבורים המלכים הקתוליים – פרננדו ואיסבל, כובשי העיר בשנת 1492.
לינה בגרנדה Fontecruz hotel (מלון 5*)

יום 5
גרנדה – רונדה - הכפרים הלבנים

בבוקר ניסע מגרנדה לכיוון רונדה, עיר רומנטית נוספת שהייתה מוקד משיכה לסופרים והרפתקנים כמו אירוווינג וארנסט המינגווי. עם הגעתנו נבקר בעיר העתיקה, שהייתה מן המעוזים האחרונים של המוסלמים בספרד ויושבת על מצוק מרשים. גם רונדה מסמלת את שילוב התרבויות והסגנונות הנוצרי-ערבי. נסייר בבית "אל בוסקו" ונראה את הגן הצופה אל עבר המישורים, נמשיך לארמון מונדרגון ובו חצרות ועיצוב בסגנונות ערביים ונוצריים מגוונים. לאחר מכן נבקר בקתדרלה העתיקה של העיר שהייתה מסגד טרם כיבושה של העיר. נבקר גם בזירת השוורים בעיר, בה התפתחה "מלחמת השוורים" המודרנית ונדון בהקשריה התרבותיים כפי שבאו לידי ביטוי בספרות, בשירה ובקולנוע. ניסע לכיוון "הכפרים הלבנים" הטיפוסיים והציוריים של אנדלוסיה. נבקר בגרסלימה ולאחר מכן נעפיל לעיירה ארקוס דה לה פרונטרה ללינה.
פעילות ערב: נסעד ארוחת ערב משותפת במלון
לינה בפארדור בארקוס  Parador Arcos de la Frontera

יום 6
ארקוס דה לה פרונטרה – חרס - סביליה

את הבוקר נתחיל מתצפית יפה מהמלון על עבר הסביבה הפסטורלית. נמשיך אל עבר חרס דה לה פרונטרה שם נכיר את ייצור יין השרי המקומי באחד מן היקבים של העיר. מבוסמים, נמשיך אל עיר הנמל קאדיס לביקור בנמל. נמשיך אל עבר העיר סביליה.
פעילות ערב: נערוך סיור היכרות רגלי בבירת חבל אנדלוסיה, העיר סביליה התוססת.
לינה בסביליה Melia Sevilla

יום 7
קורדובה

היום נצא מן העיר סביליה ונחזור אליה לעת ערב. הביקור יתמקד בעיר קורדובה, סמל נוסף למפגש הדתות המיוחד בספרד. נבקר במסגד הגדול והמפואר – המזקיטה, ביטוי לעוצמתם של בני בית אומיה בספרד ולמושג "תור הזהב של האיסלאם בספרד". המסגד הפך לקתדרלת העיר, וכאן נדון גם בתפיסת השכבות ההיסטוריות והאדריכליות המאפיינת את אנדלוסיה. נמשיך לביקור ברובע היהודי המפורסם, ונראה את פסלו של הרמב"ם, "הנשר הגדול", שנולד בעיר ונדון במשנתו של מי שהיה תוצר מובהק של התרבות היהודו-ערבית האנדלוסית המפוארת בימי הביניים. נבקר גם בקפלה הקטנה והמסוגננת של סאן ברתולומה המאופיינת לסגנון המוד'חאר המוסלמי-נוצרי. נסעד ארוחת צהרים במסעדה טיפוסית בעיר העתיקה של קורדובה. נחזור בנסיעה לסביליה.
פעילות ערב: נצא למופע פלמנקו איכותי
לינה בסביליה Melia Sevilla

יום 8
סביליה

את היום נקדיש לעיר סביליה. נערוך סיור פנורמי לצד נהר ה"גואדאלכביר" ונראה בין היתר את גשריו של הארכיטקט סנטיאגו קלאטרווה, סמל להתחדשותה של העיר. נמשיך את ביקורנו ב"מוזיאון לאמנויות יפות" בו נטעם את רוח הבארוק הספרדי "המרחף", המטא-פיזי, של הציירים סורבארן , מוריו ואחרים. משם נמשיך אל הקתדרלה רבת הסגנונות והמונומנטלית היושבת על בסיס המסגד הקדום של העיר, ולצידה "החירלדה" מגדל הפעמונים המעוצב בסגנון המוסלמי הקודם. כאן גם קבור כריסטופר קולומבוס, שבעקבות "גילויו" את אמריקה הפכה העיר סביליה למוקד הקשר והמסחר של הספרדים עם מושבותיהם באמריקה. סביליה היא גם אחת מן הערים הראשיות של תרבות הפלמנקו המרהיבה שבספרד. נבקר במוזיאון הפלמנקו שבעיר, ובאחד מבתי הספר לפלמנקו (ככל שהדבר יתאפשר) ונתרשם מן החוויה התרבותית הגדולה שעיר זו מציעה לנו.
פעילות ערב: ארוחת ערב חגיגית
לינה בסביליה Melia Sevilla

יום 9
סביליה - מדריד - תל אביב

נקדיש יום נוסף לסביליה בו נבקר בארמון האלקאסר המעוטר בסגנון המודח'אר הנוצרי-מוסלמי, ביטוי לשילוב בין מאבק וחיקוי שהתחולל באנדלוסיה בין השליטים הנוצרים והאדריכלות הערבית, ונתרשם מן החצרות ועבודות הקרמיקה הגיאומטריות – "האסולחוס". נמשיך אל עבר בית פילאטוס שם נפגוש את שילוב הסגנונות בחצרות המעוטרות בסגנון משולב רנסנסי-מוסלמי. נמשיך לטיול רגלי בגני מריה לואיסה, בין שתי כיכרות המייצגות את אנדלוסיה: פלסה אמריקה – סמל לעוצמתה של סביליה עם "גילוי העולם" החדש ופלסה אספניה – סמלה של ספרד המאוחדת.
אחר הצהרים – זמן חופשי
לעת ערב, טיסות חזרה ארצה עם חברת איבריה מסביליה דרך מדריד ובטיסת המשך לתל אביב.

יום 10
הגעה לתל אביב

הגעה לתל אביב צפויה לפנות בוקר של ה- 28 בספטמבר 2016.

מחירים:

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי :3,150 אירו

תוספת ליחיד בחדר: 610 אירו

המחיר כולל:

– טיסות בינלאומיות וטיסה מקומית בחברת איבריה במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
– לינה במלונות מדרגת תיירות טובה מאוד וראשונה.
– ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
– 3 ארוחות נוספות כולל שתיה קלה ויין.
– תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
– מופע פלמנקו
– ביקורים ייחודיים בבית ספר לפלמנקו ובסדנאות אומנים.
– מערכת שמע אלחוטית (אזניה אישית) להדרכות.
– כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
– מדריכים מקצועיים כמפורט.
– סבלות בבית המלון.
– תשר לנותני השירותים.

המחיר אינו כולל:

– הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).  
– כניסות לאתרים אשר אינם מצויינים בתוכנית ככלולים.
– ביטוח רפואי ומטען.

*** הטיול מותנה במינימום משתתפים

*** ט.ל.ח

תנאים:

תנאי תשלום:

תשלום ראשון בסך 750 אירו לאדם והעברת טפסי ההרשמה.
את יתרת התשלום ניתן לשלם בשתי דרכים:
1. עד 3 תשלומים צמודי אירו בכרטיס אשראי לא יאוחר מ-45 ימי עבודה לפני יציאת הטיול.
2. תשלום אחד עד כשלושה שבועות לפני הטיול במזומן (באמצעות העברה בנקאית, צ'ק או מט"ח).    
– התשלום יתבצע בשקלים, לפי שער מכירה העברות והמחאות של האירו ביום התשלום.

דמי ביטול:

עד 31 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה), דמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה ובתי מלון מסוימים ומקדמה בלתי חוזרת בסך 100 אירו.

מ-30 ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך %30 מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

מ-20 ועד 14 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך %40 מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

מ-13 ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך %50 מהמחיר עבור סידורי הקרקע, למעט דמי אשרה (באם הוצאה) ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

מ-7 ועד 4 ימי עבודה לפני היציאה – דמי ביטול בסך %70 מהמחיר עבור סידורי הקרקע, ובנוסף דמי אשרה (באם הוצאה), ודמי ביטול המונהגים על ידי חברות התעופה בגין כרטיסים אשר הונפקו.

מ-3 ימים ועד מועד היציאה – דמי ביטול מלאים.
 

ההחזרים הכספיים הנובעים בגין ביטול טיול יבוצעו תוך 30 יום מיום קבלת הודעה בכתב על הביטול, בין אם על ידי הלקוח ובין אם על ידי החברה בחו"ל.

*   "הודעה" – בכתב בלבד (לרבות בפקס), שתימסר במשרד החברה, ומועד הביטול ייחשב ממועד (יום ושעה) מסירת ההודעה כאמור. 
"ימי עבודה" – כל אחד מהימים א' עד ה', שאינו יום חג או ערב חג.

*   כל סכום אחר ששילם המטייל ואשר הוא זכאי להשבתו יוחזר לו בשקלים מחושב לפי שער החליפין של המטבע כפי שהיה ביום ששילם, זאת בתוך 30 יום ממועד הביטול (בין אם הביטול נעשה על ידי המטייל או על ידי רעות טיולי תרבות). סכומים ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי יוחזרו על ידי חברות האשראי בערכם השקלי, כפי ששולמו על ידי הלקוח.

*   אנו ממליצים לרכוש ביטוח כבר בעת ההרשמה, שיאפשר כיסוי מביטול הטיול מסיבות רפואיות ע"פ כללי הפוליסה.

*   דמי ביטול עסקה עד 14 יום מיום ההזמנה – בהתאם לחוק הגנת הצרכן.

עם כל האמור לעיל, במקרה של ביטול טיול, נעשה את מירב המאמצים למזער את הנזק ולהשיב לכם את כל התשלומים שיתקבלו חזרה מהספקים השונים.

מאמר בנושא:
טעימות מאנדלוסיה
טעימות מאנדלוסיה
חבל אנדלוסיה שבדרום ספרד הוא חבל הארץ המרתק והאקזוטי ביותר בספרד. יש פה שילוב של ערים שטופות שמש וחופים נפלאים, לצד הרים נישאים ואוצרות ארכיטקטוניים מרשימים....
קרא מאמר
צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח