גלו עוד
הרשמה לניוזלטר
שלח

08-9396030
אאא
08-9396030
טיולי חו"ל

סמינר פריז בחג המולד

6 ימים | 18 - 23 דצמבר 2018

טיול חוויה לשוחרי תרבות שכולו "פלירט" עם העיר היפה בעולם.
נטעם ממיטב מעדני התרבות של עיר האורות בימים שלפני חג המולד בה היא מתקשטת ומוארת במיוחד.

בשיתוף עם החברה הגיאוגרפיתלוגו עם כשתחזור תבין_לבן בינוני

סמינר פריז בחג המולד

סיור מעמיק וחווייתי על פריז הסמויה מן העין. לסמינר ייחודי זה חברו שני המומחים הגדולים שיעניקו חוויה לא שגרתית וחד פעמית בפריז עם נקודת מבטם במגוון רחב של תחומים: תרבות, אמנות, היסטוריה, אדריכלות' התפתחות אורבנית, אקטואליה וקולינריה.

בהדרכת:
רותי שמעוני
 חוקרת ומומחית לתרבות צרפת, בעלת עיטור כבוד מטעם ממשלת צרפת
שוקי ספקטור  מדריך מקומי בפריז, בוגר המכללה הצרפתית לתיירות
משה רעות – ארגון, ליווי וטיפול קבוצתי (עורך התכניות של רעות קשרי תרבות)

** הלינה במהלך הסמינר במלון Millennium Hotel Paris Opera 4

מסלול הטיול
מחירים
תנאים

מסלול הטיול:

יום 1
ת"א - פריז - מכפר דייגים קֶלטי לעיר קוסמופוליטית

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לפריז (LY 323 18DEC TLVCDG 0900 1305).
עם הגעתנו נצא עם שוקי ספקטור לסיור ראשוני להכרת העיר ולהבנת הרציונל האורבני של התפתחותה.
במהלך הסיור – נעלה לתצפית אל מרומי מגדל מונפרנס Montparnasse.
מהמגדל – נערוך תצפית פנורמית עוצרת נשימה, נדגיש את האלמנטים העיקריים הנותנים לעיר את ייחודה וציביונה: נהר הסיין כנקודת ייחוס, גדה ימנית וגדה שמאלית, המונומנטים הנשיאותיים המֶגלומנים, השדרות הטעונות פרספקטיבות נִשגבות, תפאורת הרחוב הפריזאי וקוד הבנייה הטיפוסי לבתי העיר. בהמשך, תוך כדי סיור באוטובוס נעמוד על חשיבות חזונם ופועלם האורבני של נפוליון ה 3 וממשיכיו – המקנים לעיר את המראה העכשווי שלה.
לפנות ערב – נגיע אל המלון להתארגנות ולאחר מנוחה נצא לסיור קצר להכרת סביבת המלון. בתום הסיור נתפזר לארוחת ערב עצמאית במבחר המסעדות הסמוכות שבאזור האופרה.

יום 2
ישן, חדש ומתחדש

סיור בוקר: שני האיים / רותי שמעוני
סיור ייחודי המדגיש את חשיבותם של נהר הסיין ואי הסיטֶה בהתפתחותה של פריס מכפר דייגים קֶלטי לבירה קוסמופוליטית. נשוטט באי הסיטֶה  ונתרשם מהמאגר האינטנסיבי של המונומנטים הניצבים בו (נוטר דם, סנט שָאפל, הקונסיירז'רי). במקביל ניחשף לקיסמן של הכיכרות הסמויות (פלאס דופין), הגינות, וסידרת הסמטאות הציוריות המנפיקות זיכרונות היסטוריים מרתקים. בהמשך נגיע לאי סן לואי, ששימש בעבר מקום מרעה לבהמות והפך כתוצאה מפרויקט נדל"ני לפנינה אדריכלית מרהיבה. נתרשם מהרציפים, מהאדריכלות ההומוגנית של הבתים ומפסיפס הדמויות המרתקות שהתגוררו במקום.
סיור אחה"צ: הרובע הלטיני ורובע סן ז'רמן / רותי שמעוני
נצא לסיור באזור ה"מאורות" של פריז: הרובע הלטיני ורובע סן ז'רמן.
נסייר בין הכנסיות הימי-בניימיות, הסמטאות הצרות והציוריות, הכיכרות האינטימיות והסמויות, חנויות הספרים הייחודיות, בתי הקפה ומעדוני הג'אז טעוני ההיסטוריה ובעיקר – ננסה לחוש את אווירת הלמדנות, המרדנות, התסיסה האינטלקטואלית והיצירתיות שאפיינו את המהפכנים, הסטודנטים והבוהמה במקום לאורך השנים.
נתארח באחד מבתי הקפה המיתולוגיים במקום לשתיית קפה, תה או "שוקולה" מסורתי.
תכנית הערב: החיים בוורוד
ביקור ובילוי במועדון שאנסונים ייחודי ואותנטי "הארנב העליז" Au Lapin Agile בו בילו עמודי התווך של התרבות הצרפתית כגון פיקאסו, מודיליאני ואוטרילו. נצטרף בשירה ללהיטים הגדולים של גדולי השאנסון הצרפתי.    

יום 3
קסם היופי

סיור בוקר: מודרניזם, חדשנות, אוונגרד ומקוריות בפרויקטים ייחודיים / רותי שמעוני
סיור התבוננות פנורמי באוטובוס המתחקה אחר המונומנטים החדשים, המתחדשים, המשנים מראֶה ומעדכנים שימוש. נתרכז בעיקר בחלקה המזרחי של העיר: בפארק בֶרסי, הנושק לנהר הסיין ומנציח שינוי אורבאני של הפיכת שוק סיטונאי של יין בעבר – לרֶצף של מבנים, סוגי גנים, ומקומות בילוי בהווה. נגלה את ויאדוק האמנויות – גשר דרכים עליו נסעה רכבת פרברים בעבר, שהפך לפרויקט משולב של טיילת נטועה ושדרת חנויות אוּמנים ועוד.
סיור אחה"צ: הפסאז'ים המקורים של פריז / רותי שמעוני
נמשיך במסע מרתק במנהרת הזמן אל פריז של המאות ה-18 וה-19 בעקבות הפסאז'ים המקורים, הסמויים מן העין, המשלבים אווירת זמן שעמד מלכת, עם אווירת התחדשות וססגוניות עכשווית. נתחקה אחר מקורו של הפסאז' הפריזאי ונראה כיצד השכיל נסיך "תפרן" אך בעל חזון ליצור כבר במאה ה-18 גלריות ופסאז'ים בתוך מתחם ארמונו (הפאלה רויאל), וסלל בכך דרך למהפך אורבני, מסחרי, תרבותי וחברתי בפריז ובעולם. 
תכנית הערב: אורות חג המולד / רותי שמעוני
פריז שוקדת כל השנה על תאורה מרשימה ומיוחדת בכדי להצדיק את הכינוי המחייב שניתן לה, "עיר האורות". פריז עיר האורות מקבלת ממד נוסף עם שלל עיצובים לחג המולד. ניסע לאורך שדרות השאנז אליזה ורחובות  המעצבים מונטיין ופובור סנט אונורה. לכל שכונה ואזור סגנון שונה של תאורה.

יום 4
פריז לומדת... פריז מורדת

סיור בוקר: רובע מונמרטר / שוקי ספקטור
סיור קסום בגבעת מונמרטר, המשמרת עד היום אווירה, ניחוח והווי פריזאי פרובינציאלי, הטבולים בזיכרונות היסטוריים נועזים ומרגשים. תוך כדי סיור בין סמטאות ציוריות, כיכרות זעירות, בתים כפריים, כיכרות זעירות וסדנאות אמנים חבויות, נבדוק כיצד הפך כפר מנומנם זה בשולי פריז, לאבן שואבת תוססת לאנשי אוונגרד פורצי דרך בכל תחומי התרבות, הספרות והאמנות. נבקר במוזיאון מונמרטר המרתק, אשר לאחרונה התחדש לגמרי, הממחיש בצורה פנטסטית את הנפתולים ההיסטוריים ואורח החיים הבוהמי של גדולי האומנות שחיו במקום.
סיור אחה"צ: מוזיאון עמותת לואי ויטון / שוקי ספקטור
פריז תמיד התגאתה בחידושים מיוחדים. האטרקציה החדשה של העיר היא יצירתו של פרנק גרי, אבי הארכיטקטורה הדקונסטרוקטיבית – ספינה ענקית שמגלמת את סמלה של העיר שהגילדה החזקה בה הייתה של סוחרי הנהר. מבנה ייחודי המשלב זכוכית, בטון, עץ ופלדה. נהנה מן התערוכה הרטרוספקטיבית של אגון שילה, הצייר האוסטרי שנקטף בדמי ימיו והספיק בזמן הקצר של יצירתו להיות מפורצי הדרך של האומנות המודרנית.
תכנית הערב: קונצרט בכנסייה
חוויה מעוררת השראה בלב פריז. מה יכול להיות מעורר השראה יותר מאשר קונצרט קלאסי בכנסייה במרכז פריס? מחכה לנו ערב בלתי נשכח !

יום 5
הסודות של פריז

סיור בוקר: פיקאסו באורסיי / שוקי ספקטור
נבקר במוזיאון האורסיי, המוזיאון העשיר השוכן בבניין תחנת רכבת שהוקמה עבור תערוכת האקספו של תחילת המאה ה-20 והפכה למקדש האימפרסיוניסטים. במוזיאון מוצגת אחת התערוכות המדוברות של עונה זו – התקופה הכחולה והתקופה הורודה של פיקאסו בעת שגר במונמרטר כצייר ספרדי דלפון המפלס את דרכו אל הצמרת.
סיור אחה"צ: רובע המָארֶה / שוקי ספקטור
נצא לכיכר הרפובליקה (רפובליק), כיכר מתחדשת הנקראת על שם הרפובליקה הצרפתית, ובמרכזה ניצב פסל גדול המוקדש למריאן. נמשיך רגלית ברחוב טמפל לשוק "הילדים האדומים" שנוסד בשנת 1628 נחשב לאחד משווקי האוכל המקורים הוותיקים בפריז. השוק צבעוני ואסטטי, עמוס דוכני אוכל ממקומות שונים בעולם, דוכני ירקות ומזון אורגניים וחנות צילום קטנה ויפה.
משם נמשיך בסמטאות פריז למארה (Le Marais), אחד הרבעים הצבעוניים של העיר. הרובע היה מכוסה בעבר בביצות ובהדרגה הפך לשכונת מגורים עשירה במאה ה-14. היא זכתה לתהילה במשך כשלוש מאות שנים, הידרדרה והפכה לסלאמס עני שבו התיישבו היהודים עם חזרתם לעיר במאה ה-19.  כיום זה אחד ממרכזי יהדות פריז, בין סמטאות מימי הביניים ניתן למצוא: ישיבות, בתי כנסת, מסעדות כשרות, פלאפל לצד אזור מגורים אופנתי, ששופץ בשנות השישים והשבעים של המאה ה-20.
נתחיל את הסיור בפלאס דה ווֹז' הכיכר העתיקה ביותר בפריז. שמה המקורי הכיכר המלכותית, שכן אנרי הרביעי מלך צרפת החל בהקמתה בתחילת המאה ה-17. נמשיך ברחובות הצרים אל רחוב רוזייה שבו בתי עסק יהודיים ששרדו מן ה"פלאצל" שלפני מלחמת העולם השנייה.
תכנית הערב: ארוחת סיום חגיגית ממיטב המטבח הצרפתי – בליווי הסברים של שוקי ספקטור על הקולינריה הצרפתית.

יום 6
פרידה מפריז

סיור בוקר: שוק מונטרגויי ורובע ההאל / שוקי ספקטור
נטייל ברחוב השוק מונטרגויי הצבעוני והתוסס. נהנה מדוכני הגבינות, חנויות ירקות ופירות המעוצבים בטוב טעם, חנות דגים והבולנז'רי שטורר הקיימת מן המאה ה-18. המקום הפך לאזור היאפים ומפוזרים בו בתי קפה טרנדיים ומסעדות קטנות. משם נמשיך ונצפה בפנים החדשות של רובע ההאל, המרכז המסחרי שהוקם בסוף המאה ה-20 במקום השוק הסיטונאי המיתולוגי וזכה למתיחת פנים מרתקת.
אחה"צ יום חופשי בעיר והזדמנות פז ליהנות מאווירת חג המולד בחנויות ובשווקים החגיגיים, ומהרחש הבלתי פוסק של הפריזאים, תושבי העיר המתכוננים לערב המשפחתי.
נתכנס שוב במלוננו אחר הצהריים לקראת טיסת הלילה חזרה הביתה. הגעה ארצה ב24 בדצמבר לפנות בוקר (LY 326 G 24DEC 7 CDGTLV 2230 0400  25DEC).

מחירים:

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 2,690 אירו. 

תוספת ליחיד בחדר: 580 אירו.

המחיר כולל:
 • טיסות בינלאומיות במחלקת תיירים כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה במלון Millennium Hotel Paris Opera
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול.
 • ארוחת ערב חגיגית הכוללת שתיה ויין בערב האחרון.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • 2 מופעים.
 • מערכת שמע אלחוטית (אזניה אישית) להדרכות.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקצועיים כפי שמפורט בתוכנית.
 • מלווים מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר לנותני השירותים.
המחיר אינו כולל:
 • ארוחות ערב בארבעת הערבים הראשונים.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית ככלולים.
 • ביטוח רפואי ומטען.
הערות:
 • סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות בהשפעת זמני טיסות, מזג האוויר והתנאים בשטח, חגים (כגון פסחא, חג המולד) ואירועים מיוחדים.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים
 • ט.ל.ח

תנאים:

תנאי תשלום:

תשלום ראשון בסך 450 אירו לאדם והעברת טפסי ההרשמה (למשדרגים למחלקת עסקים תצורף לתשלום המקדמה גם עלות התוספת).
למשלמים עד 45 יום לפני יציאת הטיול תינתן האפשרות לשלם בשלושה תשלומים שווים.
התשלום יתבצע במט"ח או בשקלים לפי שער אירו מכירה להעברות והמחאות ביום התשלום,
פרטים נוספים בטלפון ובדפי המידע.
ימי עבודה: כל אחד מהימים א' עד ה', שאינו יום חג או ערב חג.

דמי ביטול:
 • אם מועד הביטול חל ממועד ההרשמה ועד 31 ימי עבודה מלאים לפני היציאה לטיול: 100 אירו למטייל.
 • אם מועד הביטול חל בפרק הזמן של 30 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 30% ממחיר הטיול.
 • אם מועד הביטול חל בפרק הזמן של 20 ימי עבודה ועד 14 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 40% ממחיר הטיול.
 • אם מועד הביטול חל בפרק הזמן של 13 ימי עבודה ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 50% ממחיר הטיול.
 • אם מועד הביטול חל בפרק הזמן של 7 ימי עבודה ועד 4 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 70% ממחיר הטיול.
 • אם מועד הביטול חל בפרק זמן של 3 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: דמי ביטול מלאים.

בכל מועד בו יבטל מטייל את השתתפותו בטיול לאחר ההרשמה, יחויב המטייל (בנוסף על דמי הביטול המצוינים לעיל) בעלות ביטול מרכיבי התעופה (טיסות בינלאומיות ו/או טיסות פנים, כמתחייב בחוקי הביטול של חברת התעופה). כמו כן, יחויב בעלות אשרות כניסה (אם הונפקו).

*מרגע הודעת הביטול, החברה הגיאוגרפית תעשה ככל יכולתה על מנת להפחית בעלויות דמי הביטול.

לפרטים נוספים אודות תנאים ואחריות

טיסות

שינוי בלוח הטיסות המתוכננות שייעשה על ידי חברת התעופה או שינוי בחברת התעופה עשויים להביא לשינוי באורך הטיול ולשינויים במסלול. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לכך. הודעה על שינוי בלוח הטיסות תיתכן בהתראה קצרה ביותר. מטייל שיבטל יציאתו לטיול עקב שינוי לא מהותי מהשינויים המפורטים לעיל יחויב בדמי ביטול על פי תנאי המחירים המפורסמים.
אם לוח הזמנים של חברות התעופה ישונה, יותאם המסלול ללוח הזמנים החדש. אם השינוי יגרום להוספה או להפחתה של לילות בתחילת הטיול או בסופו, יעודכן המחיר בהתאם.

צור קשר
נשמח לקבל הערות ותגובות, המלצות או בקשות.אנא מלאו את הפרטים בתיבה ונציג מטעמינו יחזור אליכם בהקדם.
שלח